Gwiazdy

Tłum gwiazd na Strajku Kobiet. Do protestu dołączyły m.in.: Joanna Koroniewska, Basia Kurdej-Szatan, Julia Wieniawa

Gwiazdy

Dzień Dobry TVN

W piątek 30 października ulice Warszawy zalał tłum ludzi. Na "Marsz na Warszawę" organizowany przez Strajk Kobiet przyjeżdżali ludzie z całej Polski, ale nie mogło też zabraknąć gwiazd, które od kilku dni aktywnie angażują się w walkę o prawa kobiet.

Spacer po Warszawie rozpoczął się o godzinie 17:00, uczestnicy protestu ruszyli z kilku punktów m.in. z Placu Zamkowego oraz Placu Zawiszy. Polscy aktorzy, aktorki, artyści czy wokaliści tłumnie przyłączyli się do protestujących. W gronie osób biorących udział w wielkim spacerze znalazły się np. Joanna Koroniewska, Barbara Kurdej-Szatan, Julia Wieniawa, Anna Mucha, Kasia Sokołowska, Olga Bołądź czy Julia Wróblewska.

Joanna Koroniewska na Strajku Kobiet

Aktorka nie ukrywa swojego zaangażowania w walkę o prawa kobiet, niedawno podzieliła się szczerym wyznaniem na temat trudnych wydarzeń z przeszłości. Nigdy wcześniej o tym nie mówiła publicznie, a niestety straciła sześć ciąż. Teraz wraz z innymi kobietami walczy przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, piątkowy spacer nie był pierwszym protestem, w którym aktorka wzięła udział w tym tygodniu. Wczoraj towarzyszył jej mąż, Marcin Dowbor, a także Barbara Kurdej-Szatan, Anna Mucha oraz Agnieszka Mrozińska. W opisie do wspólnego zdjęcia aktorka napisała: "Wkurzone MAMY są gorsze niż zimny rosół"

Julia Wieniawa solidaryzuje się z kobietami

Młoda i utalentowana gwiazda od dawna nie boi się głośno mówić, co sądzi. Nie inaczej było i tym razem. Przed wyruszeniem na protest aktorka udostępniła na swoim profilu wideo, na którym widać jak maluje usta na czerwono, a w opisie zapowiada swoją obecność na strajku. Później pochwaliła się także zdjęciem z protestu - na spacerze dołączyła do niej przyjaciółka, także zaangażowana w protesty ostatniego tygodnia, Jessica Mercedes.

Jesteśmy. Idziemy po wolność wyboru

- napisała pod wspólnym zdjęciem Wieniawa.

Zobacz więcej:

Zobacz wideo: "Na Warszawę". W stolicy trwał protest w obronie praw kobiet. Demonstranci na rondzie Dmowskiego:

Autor: Pola Namysł

Pozostałe wiadomości