Ania Wendzikowska poleca! Zobacz trzy największe premiery kinowe tego weekendu

Gwiazdy

Aktualizacja:

Jakie filmy warto zobaczyć w weekend? Ania Wendzikowska poleca trzy najmocniejsze propozycje: „Witajcie w Marwen”, „Śmierć nadejdzie dziś 2” i „Kiedy się pojawiłaś”.

  • Na co wybrać się do kina? 3 propozycje Anny Wendzikowskiej
  • „Witajcie w Marwen”
  • „Śmierć nadejdzie dziś 2”
  • „Kiedy się pojawiłaś”

Zobacz też: Telekamery 2019 rozdane. Kto wyszedł ze statuetką?

Na co wybrać się do kina? 3 propozycje Anny Wendzikowskiej

Na co wybrać się do kina w weekend 1-3 marca? Ania Wendzikowska poleca trzy filmy: „Witajcie w Marwen”, „Śmierć nadejdzie dziś 2” i „Kiedy się pojawiłaś”.

„Witajcie w Marwen”

"Witajcie w Marwen" to zainspirowana filmem dokumentalnym "Marwencol" opowieść o człowieku, który próbował poradzić sobie z traumą, budując swój własny świat. Głównym bohaterem jest Mark Hogancamp, który został zaatakowany przez nieznanych przestępców i stracił pamięć.

Mark stara się połączyć fragmenty poprzedniego i obecnego życia, aby tym samym stworzyć makietę miasteczka Marwen. Tam może zostać herosem. Kolejne elementy makiety i przeżywane historie sprawiają, że Mark ma coraz więcej siły, by zmierzyć się z przestępcami, którzy go zaatakowali.

Zobacz też: Margaret została aktorką!

„Śmierć nadejdzie dziś 2”

Tree (Jessica Rothe) wyrwała się z morderczej pętli. Niestety ktoś inny właśnie zaczyna przeżywać ten sam koszmar, co ona... Ryan (Phi Vu) również utknął – tyle, że następnego dnia. Postać w masce dziecka morduje go, zanim upłynie dzień...

„Kiedy się pojawiłaś”

"Kiedy się pojawiłaś" to film, który powstał na podstawie oryginalnego scenariusza autorstwa irlandzkiego filmowca Fergala Rocka. Bezpośrednią inspiracją stał się dla scenarzysty film dokumentalny o umierającej na raka szesnastolatce.

– Starałem się jak najdalej uciec od sentymentalizmu, chciałem, by tekst był raczej nasycony swoistym humorem – zdradzał autor. – Nie było moim zamiarem wywoływanie przygnębienia. Wzorem były dla mnie takie filmy jak "Juno", "Miłość Larsa", czy "Mała Miss".

O czym dokładnie opowiada film "Kiedy się pojawiłaś"? Calvin zmaga się ze skłonnością do hipochondrii. Będzie musiał przezwyciężyć swoje lęki, kiedy spotka nieuleczalnie chorą Skye. Dziewczyna ma wiele planów i chce je zrealizować przed śmiercią. Skye przekonuje Calvina, by jej w tym pomógł.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN