Gwiazdy

Premier Finlandii wywołała skandal. Czy szefowej rządu wypada wziąć udział w sesji zdjęciowej bez biustonosza?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Premier Finlandii udzieliła wywiadu w modowym magazynie i wywołała skandal. Wszystko za sprawą sesji zdjęciowej, w której wystąpiła ubrana w marynarkę z głębszym dekoltem, ale bez stanika.

Sanna Marin bez stanika

Sanna Marin pojawiła się na okładce najnowszego numeru fińskiego magazynu o modzie o nazwie "Trendi". Opisano ją tam jako "kobietę, która chce zmieniać świat". W wywiadzie opowiedziała o trudnościach związanych z łączeniem życia prywatnego z zawodowym. Treść wywiadu przeszła bez wyraźnego echa, jednak zdjęcie w środku pismo wywołało powszechne oburzenie. Dlaczego?

Premier pozuje na nim ubrana w czarny garnitur, lecz bez koszuli i bielizny . Konserwatywni czytelnicy magazynu, a także politycy, stwierdzili, że taka sesja nie przystoi szefowej rządu. Zarzucono jej brak profesjonalizmu oraz chęć zwrócenia na siebie uwagi . Owe doniesienia skomentowała m. in. redaktor naczelna "Trendi", Mari Karsikas, mówiąc:

Jestem pewna, że wiele z nas w ogóle nie dostrzega na tym zdjęciu piersi. Widzimy jedynie Sannę Marin ubraną w modny czarny garnitur.

Wielu internautów, mających podobne zdanie, stanęło po stronie premier. Zwrócili uwagę na seksizm i zaczęli zamieszczać podobne fotografie w mediach społecznościowych z hasztagiem #imwithsanna (jestem z Sanną).

Ja zupełnie nie mam z tym żadnego problemu. (...) Zupełnie nie rozumiem tego zamieszania, szczerze mówiąc, ale ja się nie znam na polityce, to może dlatego

- stwierdził w Dzień Dobry TVN Marcin Prokop.

Kim jest Sanna Marin?

Sanna Marin to najmłodsza pani premier na świecie. Ma zaledwie 34 lata, a urząd szefa rządu objęła w 2019 roku. Wcześniej pracowała jako pakowaczka, sprzedawczyni, a nawet doręczała czasopisma. Dopiero po ukończeniu studiów prawniczych rozpoczęła błyskotliwą karierę w polityce. Przez lata była ministrem transportu.

Jej dzieciństwo nie było łatwe, bowiem ojciec alkoholik opuścił rodzinę. Sannie Marin miała jednak więcej szczęścia niż rodzice. Od 16 lat Marin związana jest z Markusem Räikkönenem. Poznali się, gdy mieli 18 lat. Teraz wspólnie wychowują 2-letnią córkę, Emmę Amalię.

Ostatnie lata pozostawiły po sobie ślad. Bycie premierem to nie jest zwykła praca. Nie prowadzę normalnego życia i bywa ono ciężkie pod wieloma względami. (...) W wielu sytuacjach muszę panować nad emocjami, ale one nie znikają. Zdarza się, że presja i zmęczenie gromadzą się i uderzają później

- wyznała na łamach "Trendi".

Skutki noszenia złego stanika. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości