Gwiazdy

Cher kończy 75 lat i zapowiada film o swoim życiu. Jaką rolę zamierza odegrać w tej produkcji?

Gwiazdy

Aktualizacja:
Cover Video/x-news

Nad swoją filmową biografią Cher będzie pracować z Judy Craymer i Garym Goetzmanem, którzy wyprodukowali musical "Mamma Mia". Za scenariusz ma odpowiadać zdobywca Oscara Eric Roth, o którym w ostatnich latach było głośno za sprawą filmu "Narodziny gwiazdy". Biografia Cher wpisuje się w trend filmów o muzykach i będzie jednym z niewielu tego typu filmów o kobietach muzykach.

Cher urodziła się 20 maja 1946 roku w El Centro w stanie Kalifornia. Zyskała popularność, gdy w 1965 roku zaczęła występować z Sonym Bono w duecie Sonny & Cher. Cher i Sony Bono byli w związku do 1975 roku. Po rozwodzie para zakończyła również twórczą współpracę.

W ciągu pięciu dekad Cher sprzedała ponad 100 milionów płyt. Kilkakrotnie rezygnowała z kariery muzycznej, po czym wracała na scenę. W 2000 roku przyznano jej nagrodę Grammy za album "Blieve". Artystka też doceniana była za talent aktorski. W 1987 roku otrzymała Oscara za pierwszoplanowa rolę w filmie "Wpływ księżyca". Zapadające w pamięć postaci stworzyła także w filmach "Silkwood", "Maska" i "Czarownice z Eastwick".

Film biograficzny o Cher

W dniu swoich 75. urodzin Cher ogłosiła na Twitterze, że w wytwórni Universal Pictures trwają prace nad filmem o jej życiu. Artystka zamierza zostać współproducentką swojej filmowej biografii. Scenarzysta Eric Roth, którego gwiazda nazwała w poście "swoim drogim przyjacielem" współpracował z Cher z 1987 roku przy thrillerze "Podejrzany". To on napisał scenariusze m.in. do filmów "Forrest Gump" i "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona".

Perspektywa pokazania niezwykłej historii życia Cher bardzo cieszy producentów. – Gary i ja jesteśmy zachwyceni, że znów będziemy pracować z Cher i tym razem przeniesiemy na duży ekran jej pełną mocy i prawdziwą odyseję życia – oznajmiła Judy Craymer w komunikacie prasowym. –Nie można nie być zainspirowanym talentem Cher, jej hartem ducha, wyjątkowym dowcipem, ciepłem i wizją. Jej niezrównany sukces w muzyce, filmie i telewizji zainspirował całe pokolenia. Nie moglibyśmy być szczęśliwsi, że możemy opowiedzieć jej historię widzom kinowym.

Tytuł filmu o Cher jest na razie nieznany. Nie wiadomo też, kto zagra artystkę.

Cher i jej spektakularne stylizacje

Artystka określana "Boginią Popu" słynie z zamiłowania do ekscentrycznych kreacji. Urodziny gwiazdy to okazja, by przypomnieć kilka jej wyjątkowo oryginalnych stylizacji.

Oto przebojowe kreacje Cher na scenie, czerwonym dywanie i nie tylko:

Nawiązując do swojej kultowej stylizacji z jej 1989 roku z klipu do "If I Could Turn Back Time" Cher założyła ten strój na rozdanie nagród VMA w 2010 roku, podczas którego wręczyła Lady Gadze nagrodę za najlepszy teledysk.

Cher powiedziała w wywiadzie dla "Vogue", że to ujęcie zostało zrobione, gdy podczas przerwy obiadowej w body i kowbojskim kapeluszu Charlie Tweddle odwiedziła sklep obuwniczy Maud Frizon. Trzymała w dłoni buty, które właśnie kupiła za 25 dolarów.

Cher w zimowym outficie z Madonną na Marszu Kobiet w Waszyngtonie w 2017 roku.

Cher w kreacji Bob Mackie odbierała w 1988 roku Oscara dla najlepszej aktorki za rolę w filmie "Wpływ księżyca".

W tym stroju wystąpiła podczas jej trasy koncertowej "Dressed to Kill US" w 2014 roku i na Billboard Music Awards w 2017 roku. Całość była jednym z najdroższych kostiumów, jakie kiedykolwiek nosiła. Projektant Bob Mackie w wywiadzie dla "Vogue" powiedział, że ten ozdobiony tysiącami kryształów strój był jednym z najdroższych, jakie artystka kiedykolwiek miała na sobie.

Żółta stylizacja z 1970 roku była inspiracją dla Zendayi Valentino na rozdanie Oscarów w 2021 roku.

A Wam które stylizacje Cher podobają się najbardziej?

Zobacz wideo: Cher zdradziła, że mężczyzna groził jej śmiercią. Uratowali ją fani

Zobacz wideo: Cher ogłosiła, że trwają prace nad filmem biograficznym o jej karierze

Zobacz także:

John Travolta i Bruce Willis znowu w jednym filmie. Czy powtórzą sukces "Pulp Fiction"?

Natalia Oreiro skończyła 44 lata. "Zbuntowany anioł" uczcił urodziny serią zdjęć topless

Refleksyjna Agnieszka Chylińska w wyjątkowy sposób zapowiada swoje 45. urodziny. "Nie radźcie mi dobrze. Dobrze mi życzcie"

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Źródło: The Guardian

Pozostałe wiadomości