Gwiazdy

"Powrót do tamtych dni", czyli sentymentalna podróż do lat 90. Jak pracę na planie wspominają aktorzy?

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Mateusz Hładki
Premiera filmu “Powrót do tamtych dni”

Film "Powrót do tamtych dni" z Maciejem Stuhrem i Weroniką Książkiewicz w rolach głównych 10 grudnia zagości w naszych kinach. To nie tylko dramatyczna historia pewnej rodziny, ale też sentymentalna podróż do ostatniej dekady XX wieku. Jak wyglądały przygotowania? Z aktorami i reżyserem rozmawiał na premierze nasz reporter Mateusz Hładki.

"Powrót do tamtych dni"

Polska początku lat 90., nowy ustrój i nowy etap w życiu postaci granych przez Macieja Stuhra i Weronikę Książkiewicz. On wraca z emigracji zarobkowej w USA, ona wierzy, że przestał pić. Niestety wiara to czasami za mało. Tak kształtuje się fabuła nowego filmu "Powrót do tamtych dni". Wśród krytyków pojawiły się komentarze, że produkcja ta może być oczyszczająca dla dzieci alkoholików i osób, które doświadczyły problemu alkoholowego w swoich rodzinach

- To jest punkt programu, który był najtrudniejszy w przypadku tego filmu i tej roli. Trochę mi to spędzało sen z powiek. Nigdy nie zdarzały mi się tak emocjonalne rozmowy po filmach, jak po tym. Rzeczywiście on ma w sobie moc – powiedział Maciej Stuhr.

Weronika Książkiewicz zagrała natomiast matkę, której rola może wydawać się dla widza nieco irytująca. Aktorka przyznała, że samo czytanie scenariusza było dla niej ogromnym wstrząsem. - Będąc mamą chłopca w podobnym wieku, nie potrafiłam sobie wyobrazić takiej sytuacji dziecka pozostawionego samego sobie, broniącego mamy. Nie każdy człowiek ma w sobie taką siłę, żeby stawić takiemu problemowi czoła. To było dla mnie wyzwanie, żeby jej nie oceniać, tylko próbować zrozumieć – mówiła Weronika Książkiewicz.

- Takiego filmu nie ma, wiedziałem to. Ja osobiście będąc w latach 90., pragnąłbym zobaczyć taki film. Myślę, że by mi pomógł zrozumieć, że nie jestem z tym sam - stwierdził reżyser, Konrad Aksinowicz.

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Lata 90. – za czym tęsknimy?

Film odzwierciedla nie tylko problemy, to również powrót do lat 90. za którymi często tęsknimy. Wspomnieniami wracamy do kaset DVD, kolorowych telewizorów, pierwszych komputerów czy zapachu pomarańczy, który przed świętami niezmiernie cieszył dzieci.

- To były piękne czasy, bo nie było komórek. Wszyscy spotykaliśmy się na podwórku – opowiadał aktor Sebastian Stankiewicz. – Dzieciom jest coraz trudniej coś kupić. Wtedy cokolwiek się znalazło, to cieszyło i za tamtym chyba tęsknimy - dodała aktorka Katarzyna Warnke.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Mateusz Hładki

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości