Gwiazdy

Poruszające wykonanie "Hallelujah" na skrzypcach. Niezwykły występ na Scenie Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Ylo Violon w piosence „Hallelujah” (Leonard Cohen)

"Hallelujah" to jeden z najczęściej reinterpretowanych utworów Leonarda Cohena. Pomimo upływu lat od pierwszego wydania wciąż pojawiają się kolejne wersje chwytające za serce nowe pokolenia słuchaczy. Na scenie Dzień Dobry TVN kultową piosenkę wykonała Ylo Violin.

Ylo Violon - kim jest artystka?

Ilona Perz-Golka - tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko skrzypaczki znanej jako Ylo Violin. Instrument towarzyszy jej od dziecka. Naukę gry rozpoczęła jako 7-letnia dziewczynka. Edukację artystyczną kontynuowała na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Kształciła się równie w Konserwatorium Hogeschool w Enschede w Holandii. Współpracowała z licznymi zespołami kameralnymi oraz orkiestrą Filharmonii Sudeckiej, koncertując na całym świecie.

W 2008 roku rozpoczęła swą przygodę ze skrzypcami elektrycznymi, grając muzykę rozrywkową i współpracując ze znanymi kompozytorami oraz DJ-ami. Jej autorskie projekty muzyczne łączą ze sobą klasyczny warsztat i nowoczesne brzmienia.

Hallelujah - Leonard Cohen

Popowo-folkowa ballada została wydana na albumie "Various Positions" z 1984 roku. Jej stworzenie zajęło autorowi 5 lat. Istnieje sześć oficjalnych wersji w wykonaniu Leonarda Cohena. Powstały setki jej coverów - jednym z najpopularniejszych jest ten w wykonaniu Rufusa Wainwrighta, który pojawił się na ścieżce dźwiękowej filmu "Shrek".

Piosenka cieszy się olbrzymim powodzeniem wśród uczestników talent show oraz młodych par, często pojawiając się na ślubach i weselach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski/East News

Pozostałe wiadomości