Gwiazdy

Polskie korzenie w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Kuzyn księcia Filipa ma się czym pochwalić

Gwiazdy

Aktualizacja:

Na temat brytyjskiej rodziny królewskiej rozpisują się media na całym świecie. Natomiast od kilku dni na polskim podwórku wokół niej wybuchło niemałe poruszenie. Wszystko za sprawą informacji na temat jednego z potomków, który... wciąż mieszka w Polsce. Kulisy sprawy przybliżyła Sandra Hajduk.

Gdy tylko pojawi się informacja lub plotka na temat brytyjskiej rodziny królewskiej, od razu jest ona szeroko komentowana. I nie ma znaczenia, czy dotyczy Elżbiety II, Kate Middleton, czy księcia Harry’ego. Tak jest i w tym przypadku.

Polskie korzenie brytyjskiej rodziny królewskiej

Od kilku dni media rozpisują się na temat przodków księcia Filipa, czyli męża Elżbiety II. O szczegółach w programie opowiedziała Sandra. - Dawno temu generał Wojska Polskiego Królestwa Polskiego Maurycy Hauke poślubił Zofię. Z tego małżeństwa zrodziło się 11 dzieci. I jedno z tych dzieci urodziło syna, który to zakochał się we wnuczce królowej Wiktorii. Z tego związku zrodził się z kolei książę Filip i w ten sposób jest połączony swoją błękitną krwią z Polską – wyjaśniła nasza dziennikarka.

Kuzyn księcia Filipa jest Polakiem

Jak widać, drzewo genealogiczne brytyjskiej rodziny królewskiej jest naprawdę pokaźne i dość zagmatwane. Co ciekawe, cześć potomków wciąż mieszka w Polsce. Należą do nich: dominikanin Aleksander Hauke-Ligowski i jego dwie kuzynki. Sandra przyznała jednak, że duchowny niewiele mówi na temat pokrewieństwa z rodziną królewską. Zaangażowany jest przede wszystkim w odbudowę życia religijnego.

Zobacz też:

19-letni bokser wywalczył życie. "Warto było nie zmarnować tego, że dostałem szansę"

Krzysztof Ibisz na niedzielnym obiedzie u byłej żony. "Zobaczcie, na jakie jedzonko można liczyć w kuchni eks"

Tylko u nas! Wyjątkowa metamorfoza Rudej z Red Lips. "Przez 13 godzin był ściągany kolor"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości