Gwiazdy

Polska modelka z bielactwem podbija świat mody

Gwiazdy

Aktualizacja:

Bielactwo jest chorobą nabytą lub wrodzoną układu barwnikowego. Schorzenie występuję coraz częściej. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Jagodę Judzińską, modelkę, która choruje na bielactwo. Czy schorzenie pokrzyżowało jej zawodowe plany?

Kasia Smutniak choruje na bielactwo

Kilka dni temu popularna we Włoszech polska aktorka Kasia Smutniak opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie, pod którym napisała, że zmaga się z bielactwem. Kasia zdradziła, że dopiero z wiekiem nauczyła się kochać i akceptować siebie.

Przez ostatnie 6 lat nauczyłem się akceptować i kochać siebie za to, kim jestem. Dziś mogę podzielić się z tobą moją myślą.

- napisała Smutniak pod zdjęciem na którym widzimy, że ciało aktorki pokryte jest plamami.

Kasia Smutniak swoim wpisem dodała odwagi i pewności siebie wielu osobom zmagającym się z takim samym problemem.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Crescere è anche imparare ad accettare tutto quello che la vita ci porta. Cose belle, cose che ci vengono facili ma che non dovremmo dare mai per scontate... Ma sopratutto momenti difficili, che ci mettono alla prova, per non perdere il senso dei momenti felici. Insomma tutto. Io, crescendo, ho imparato anche un'altra cosa, accettare non è sufficiente. Bisogna amare i propri difetti! Per gli ultimi 6 anni ho imparato ad accettare e amarmi per quello che sono. È stato un percorso, mica subito....... E solo oggi mi sento di condividere questo pensiero con voi. Qualche tempo fa ho letto una frase che mi è rimasta impressa "FATTI AMARE PER I TUOI DIFETTI CHE I PREGI LI SANNO AMARE TUTTI" e ho deciso di farla mia ?. #vitiligodoitbetter #vitiligoisthenewblack #whatdoyousaytovitiligo?NotToday To grow mean to accept all what life brings us. Beautiful things, things that come easy, and never should be taken for granted...But above all, difficult moments that put us to the test, in order not to loose the sense of those happy moments. Basically everything. As I grew older I learned that acceptance is not enough. We must love our flaws. For the last 6 years I learned to accept and love myself for who I am. Yep, it has been a journey, it wasn't an immediate change... And only now I feel ready to share this thought with you. Some time ago I read this quote "Let yourself be loved for your flaws that quality is loved by everyone."and I decided to make it mine?

Post udostępniony przez KasiaSmutniak (@lasmutniak)

Modelka z "Top model" zmaga się z bielactwem

W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Jagodę Judzińska, modelkę, uczestniczkę 5. edycji programu „Top model”. Jagoda pierwsze plamki na ciele zauważyła u siebie między 7. a 10. rokiem życia.

To było takie drastyczne, bo się z tym nie urodziłam i musiałam się z tym oswoić. Najpierw plamy zaczęły się pojawiać na dłoniach, potem na nogach i na całym ciele.

Choroba nie pokrzyżowała planów zawodowych Jagody. Judzińska jest modelką. Jak sama przyznaje, program „Top model” sprawił, że stała się pewna siebie.

Doszłam do wniosku, że jednak mogę walczyć o te marzenia i pracować w modelingu. Dostałam dużo wsparcia od nieznanych mi osób.

Czy Jagoda spotkała się z hejtem w związku z swoją chorobą?

Ludzie są bardzo różni. Spotkałam się z tym, że jedni dziwnie patrzyli na moje plecy i dłonie, a inni podziwiają to, że sobie radzę i pracuję jako modelka.

Jagoda początkowo stosowała różne maści. Dziś stosuje kremy z filtrem, ponieważ musi unikać słońca.

Do charakterystycznych objawów bielactwa zalicza się:

  • plamy –otoczone charakterystyczną obwódką
  • odbarwienie włosów („siwe”)
  • odbarwienie tęczówki oka
  • świąd skóry

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości