Gwiazdy

Kostiumografka z "Mask Singer" tworzy kreacje dla Lady Gagi i Madonny. "Praktycznie nie wychodzę z pracowni"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Jej kostiumy podbijają świat

Kasia Konieczka wymyśla i realizuje najbardziej szalone pomysły na kostiumy do filmów oraz teledysków. Współpracuje z wieloma gwiazdami, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Teraz w Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej pracy, a także o strojach do "Mask Singer".

Katarzyna Konieczka - mroczna kostiumografka

Katarzyna Konieczka na co dzień mieszka i pracuje w Sopocie. Pracuje jako "kostiumografka kreatywna", czyli Costume Designer Creative. Jest projektantką mody mrocznej i awangardowej. Zamiłowanie do takiej estetyki miało swój początek jeszcze w jej dzieciństwie. Dostała bowiem wtedy mroczne książki. Mówi, że baśnie braci Grimm, w których nie było obrazków, a za to obecna była ciemna symbolika, odcisnęły w niej piętno. Od tamtej pory fascynuje się baśniami, w których jest zawsze jakiś podziemny świat.

- Jestem bardziej jakby kojarzona z takimi kostiumami "ortopedio-medycznymi" i torturami, które wyglądają, jak z horrorów - mówiła Katarzyna Konieczka w Dzień Dobry TVN.

Wyjątkowe kostiumy w "Mask Singer"

Tworzyła kostiumy dla Blendersów, a potem dla Dody, Nergala czy Justyny Steczkowskiej. Przez aktywność w mediach społecznościowych została zauważona za granicą. Jej nietuzinkowe kreacje zyskały uznanie stylistów gwiazd, m.in. Lady Gagi, Fergie i Madonny, natomiast zdjęcia jej strojów w sesjach zdjęciowych ukazywały się w wielu czasopismach modowych i lifestylowych. Współpracowała także przy hollywoodzkich filmach "Demony wojny" oraz "Mindcage". Teraz Katarzyna Konieczka pracowała przy tworzeniu kostiumów do "Mask Singer". Odpowiada za strój ważki oraz uosobienia zjawiska natury. Produkcja takiej wymyślnej kreacji zajmuje jej miesiąc przy narzuconym reżimie.

- Tak naprawdę zwykle zaczynam od próbek kolorów, wtedy to się wszystko krystalizuje. U mnie nie ma tak, że jest rysunek i robimy według rysunku. Bardziej zaczyna się od gamy kolorystycznej. (...) Ja praktycznie nie wychodzę z pracowni - zdradziła kostiumografka w naszym programie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości