Gwiazdy

Jaki był prywatnie Karl Lagerfeld? Polki, które z nim pracowały, zdradziły prawdę

Gwiazdy

Aktualizacja:
Anja Rubik vs. Joanna Krupa
Anja Rubik vs

W studiu TVN gościły znane Polki, które miały okazję pracować ze zmarłym wczoraj (19.02.2019r.) Karlem Lagerfeldem: Karolina Malinowska była modelka, pierwsza Polka w kampanii Karla Lagerfelda oraz Agnieszka Ścibior, dyrektor kreatywna. Jak wspominają pracę z mistrzem?

  • Karl Lagerfeld nie żyje, zmarł w wieku 85 lat. Miał nowotwór trzustki.
  • Kto zastąpi Karla Lagerfelda?
  • Karolina Malinowska - była modelka, pierwsza Polka w kampanii Karla Lagerfelda oraz Agnieszka Ścibior, dyrektor kreatywna były gośćmi w Dzień Dobry TVN. Opowiedziały, jak wyglądała współpraca z projektantem.

Zobacz też: Kotka-milionerka. Co się stanie z kotką Karla Lagerfelda po jego śmierci?

Karl Lagerfeld nie żyje, zmarł w wieku 85 lat. Miał nowotwór trzustki

Karl Lagerfeld nie żyje, miał 85 lat. Lagerfeld był jedną z największych kultowych postaci w świecie mody. W ciągu ostatnich 36 lat kierował paryskim domem mody Chanel. W swoim życiu pracował z tysiącami topowych modelek świata, z innymi projektantami oraz reżyserami pokazów. Zmarł po walce z rakiem trzustki.

Kto zastąpi Karla Lagerfelda?

Karl Lagerfeld od 36 lat kierował domem mody Chanel. Dlatego wiele niepewności zostało zasiane po jego śmierci. Kto miałby go zastąpić? Wybór okazał się najprostszy... Virginie Viard zastąpi Karla Lagerfelda na stanowisku dyrektora kreatywnego Chanel.

Virginie Viard to szefowa studia projektowego marki i przez ostatnie 30 lat najbliższa współpracownica Lagerfelda. Była prawą ręką Karla Lagerfelda przez ten cały czas.

Karolina Malinowska i Agnieszka Ścibior o współpracy z Karlem Lagerfeldem. Jaki naprawdę był?

O pracy z Karlem Lagerfeldem w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziały Karolina Malinowska była modelka, pierwsza Polka w kampanii Karla Lagerfelda oraz Agnieszka Ścibior, dyrektor kreatywna.

Niezwykle ciepły, miły i uważny człowiek. Potrafił słuchać (...) Pamiętam sztab ludzi wokół niego, który go otaczał. Byli ubrani w kitle na biało (...) Był uśmiechnięty, życzliwy, niezwykle mądry człowiek. Cedził słowa, ale każde słowo było na wagę złota - opowiadała Karolina Malinowska.

Ale Karl Lagerfeld nie zawsze był taki miły...

On nie bał się nikogo. Potrafił skrytykować naczelną francuskiego Vogue'a, Adele, a nawet Heidi Klum (o której mówił, że jest jedną z najbrzydszych kobiet świata!) - dodała Agnieszka Ścibior.

Karl Lagerfeld otaczał się ludźmi doskonałymi. To byli ludzie, którzy otaczali go na stałe, ufał im bezgranicznie, czuł się wśród nich bezpiecznie - jedną z tych osób była wcześniej wspomniana Virginie Viard, która zastąpi Karla Lagerfelda na stanowisku dyrektora kreatywnego Chanel.

Anja Rubik o Karlu Lagerfeldzie

Anja Rubik również wspomniała specjalnie dla Dzień Dobry TVN Karla Lagerfelda:

Był to człowiek renesansu. Ludzie nie wiedzą, że mimo jego ostrego, charakterystycznego wizerunku, był to człowiek niezwykle ciepły i hojny. Kiedy się z nim rozmawiało, trzeba było uważać. Kiedy mówiłeś mu 'piękne to masz', on to zdejmował i od razu tobie dawał, np. kiedy skomentowałeś pierścionek, on ci go dawał. Otaczał się młodymi ludźmi z charyzmą. Mimo że miał ponad 80 lat, zawsze był młody - mówiła Anja Rubik. 

Karl Lagerfeld podchodził do swojego wizerunku z pewną dozą żartu, sam powtarzał, że "zakłada maskę i każdego dnia ma Wenecję, jestem ikoną".

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości