„Polityka”: premiera filmu Patryka Vegi w kinach

Gwiazdy

fot.materiały prasowe

Uroczysta premiera filmu "Polityka", w której uczestniczyli m.in. aktorzy odgrywający głównych bohaterów, odbyła we wtorek 3 września w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie. Od środy 4 września wywołujący spore emocje film wchodzi na ekrany kin w całym kraju.

Najnowszy film Patryka Vegi wchodzi do kin 4 września

Reżyser znany z podejmowania kontrowersyjnych tematów w bezpardonowy sposób teraz obrał za cel polską scenę polityczną. Jak zapewnia, "Polityka" pokaże polityków takich, jakimi są. Film już wywołuje ogromne emocje, nie brakuje głosów, że może wywrócić do góry nogami polską scenę polityczną.

Jak podkreśla Vega, zależało mu, żeby premiera odbyła się przed wyborami parlamentarnymi w Polsce, dlatego film trafi do kina w środę, 4 września. Film był kręcony w tajemnicy pod roboczym tytułem „Jesień”, a ekipa filmowa miała zakaz informowania o nim. W wywiadzie z Wyborczą.pl reżyser przyznał, że wywierane były na niego naciski, aby przełożył premierę na okres po wyborach.

Patryk Vega i film"Polityka" - obsada

W "Polityce" wystąpiło wielu znanych aktorów, którzy wcielą się w najważniejsze osoby w państwie. Kto zagra kogo? Filmowi bohaterowie często nie dzielą imion ze swoimi pierwowzorami, a reżyser odcina się od porównywania ich z postaciami realnymi. Możemy się jedynie domyślać i wyłapywać pojedyncze cechy związane z tym, w jakich polityków wcielają się aktorzy.

  • Iwona Bielska - Krystyna Pawłowicz
  • Andrzej Grabowski - Jarosław Kaczyński
  • Marcin Bosak - Mateusz Morawiecki
  • Zbigniew Zamachowski - Tadeusz Rydzyk
  • Janusz Chabior - Antoni Macierewicz
  • Ewa Kasprzyk - Beata Szydło
  • Antoni Królikowski - Bartłomiej Misiewicz
  • Zbigniew Suszyński - Grzegorz Schetyna

W filmie zobaczymy też m.in. Macieja Stuhra, Daniela Olbrychskiego i Tomasza Oświecińskiego.

Premiera "Polityki"

Uroczysta premiera filmu Patryka Vegi "Polityka" odbyła się we wtorek, 3 września w Multikinie Złote Tarasy. Udział w niej wzięli m.in.: Antoni Królikowski, Patryk Vega z ukochaną, Ewa Kasprzyk, Marcin Bosak, Zbigniew Zamachowski, Karolina Szymczak, Daniel Olbrychski, Iwona Bielska, Tadeusz Chudecki, Agnieszka Rylik, Bartosz Obuchowicz, Alan Andersz czy Anna Oberc. Uwagę przykuła Patrycja Tylenda, która swoją sukienką z napisem "S.O.S." zaapelowała o pomoc lasom Amazonii.

Autor: Anna Kobyłka