Gwiazdy

Pogrzeb Witolda Paszta. W ostatnią podróż wyruszył ukochanym motocyklem

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
fakt.pl
Witold Paszt

Bliscy, przyjaciele i mieszkańcy Zamościa pożegnali Witolda Paszta. Pogrzeb wokalisty odbył się w piątek 18 marca. Urna z prochami muzyka została przewieziona w kawalkadzie motocyklistów. Członkowie zespołu Vox śpiewali utwór pt. "Jak słońce". Uroczystość miała charakter świecki.

Pogrzeb Witolda Paszta w Zamościu

Witold Paszt zmarł zaledwie dzień po rocznicy śmierci swojej żony Marty. Miał 68 lat. 18 marca pożegnali go bliscy, przyjaciele i mieszkańcy Zamościa. Urna z prochami legendarnego wokalisty została przewieziona do kaplicy cmentarnej jego ukochanym Harleyem w kawalkadzie motocyklistów z zamojskich klubów. Na miejscu członkowie zespołu Vox zaśpiewali dla lidera grupy piosenkę pt. "Jak słońce", a w tle pokazywane były zdjęcia muzyka z rodzinnego albumu.

Zobacz wideo: Odeszli w 2021

Odeszli w 2021

Odeszli w tym roku…
Odeszli w tym roku…Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Witold Paszt spoczął w Zamościu

Uroczystość pogrzebowa miała charakter świecki. Przed ceremonią córki Witolda Paszta - Aleksandra i Natalia - poprosiły, żeby zamiast zakupu kwiatów i zniczy dokonać darowizny na dzieci z niepełnosprawnością lub bezdomne zwierzęta. Zaapelowały też do uczestników, by nie rejestrowali przebiegu ceremonii.

Zobacz wideo: (Nie)urodzony dla wojny

(Nie)urodzony dla wojny
(Nie)urodzony dla wojny

- Smartfony niech zostaną w kieszeniach. Prosimy także o nieskładanie kondolencji na cmentarzu. Przedstawicieli mediów prosimy o niefotografowanie nas i naszych najbliższych w trakcie całej uroczystości. Tata nade wszystko cenił prywatność swoją i swojej rodziny. Uszanujcie to w tym szczególnym dniu - napisały.

Witold Paszt - życiorys

Witold Paszt był wokalistą oraz założycielem zespołu Vox. Wydał z nią kilka albumów m.in.: "Vox" (1979), "Monte Carlo Is Great" (1981), "Sing, sing, sing" (1986) i "Moda i miłość" (1998). Legendarny muzyk odszedł 18 lutego 2022.

- Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył - napisały córki artysty w oficjalnym wpisie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: fakt.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

Pozostałe wiadomości