Gwiazdy

Wiadomo, czy prawnuki królowej Elżbiety II wezmą udział w jej pogrzebie. "To symboliczny przekaz"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
"Daily Mail'
Książę George, księżniczka Charlotte, książę Louis

W poniedziałek 19 września w Opactwie Westminster odbędzie się pogrzeb królowej Elżbiety II. Wiele osób zastanawia się, czy w państwowych uroczystościach wezmą udział najmłodsi członkowie rodziny królewskiej, w tym dzieci księżnej Kate i księcia Williama. Doradcy royalsów wyrazili się jasno w tej kwestii.

Pogrzeb królowej Elżbiety II - czy pojawią się na nim prawnuki?

Śmierć królowej Elżbiety II wstrząsnęła całym światem. Smutek i żal po stracie bliskiej osoby odczuwają również członkowie rodziny królewskiej, w tym najmłodsi royalsi, którzy mieli okazję poznać swoją ukochaną prababcię. Mowa szczególnie o dzieciach księcia Williama i księżnej Kate. Czy książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis pożegnają monarchinię podczas oficjalnych uroczystości państwowych?

Brytyjska rodzina królewska

Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę IIDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Ceremonia pogrzebowa z pewnością nie jest komfortową dla dzieci okolicznością. Jak podaje "Daily Mail", niektórzy Brytyjczycy twierdzą, że maluchy nie sprostają zadaniu, by zachować skupienie i należytą powagę podczas tak dostojnego wydarzenia, które będzie miało miejsce już 19 września o godz. 11 w Opactwie Westminster. Doradcy royalsów mają na ten temat zupełnie inne zdanie.

Książę George i księżniczka Charlotte na pogrzebie Elżbiety II

Konsultanci brytyjskiej rodziny królewskiej uważają, że w pogrzebie królowej powinien wziąć udział przynajmniej jeden z prawnuków monarchini. Doradcy mają na myśli 9-letniego księcia George'a, który po śmierci prababci zajął drugie (tuż po ojcu) miejsce w kolejce do tronu.

Według oficjalnych informacji zarówno George, jak i 7-letnia księżniczka Charlotte pójdą w pogrzebowym pochodzie obok swoich rodziców, księżnej Kate i księcia Williama. Obecność ich młodszego brata, 4-letniego Louisa nie jest planowana. Za nimi będą podążać Harry i Meghan. Na czele procesji będzie szedł Król Karol III i jego małżonka Kamila.

Według znawców od PR-u obecność przyszłego króla na tak ważnych uroczystościach państwowych "wyśle potężny, symboliczny przekaz do narodu" i "zapewni Wielką Brytanię, że ciągłość sukcesji zostaje zachowana".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: "Daily Mail'

Źródło zdjęcia głównego: Karwai Tang/Getty Images

Pozostałe wiadomości