Gwiazdy

Po raz pierwszy razem - Grochowska i Czernecki o pracy na planie serialu "Motyw"

Gwiazdy

Aktualizacja:

"Motyw" to historia o miłosnym trójkącie, pozorach i kłamstwie, w które uwikłani są główni bohaterowie – Luiza, "Czarna" oraz Maks. Fabułę otwiera zbrodnia, którą musi rozwikłać komisarz, Paweł Szulc. W Dzień Dobry TVN gościliśmy Agnieszkę Grochowską, która gra "Czarną" i Michała Czerneckiego, wcielającego się w postać komisarza Szulca. Jak wspominają wspólną pracę na planie serialu?

"Motyw" to najnowszy serial telewizji TVN. Pierwszy odcinek zadebiutował 12 grudnia 2019 roku na player.pl. Natomiast premiera produkcji na antenie TVN zaplanowana jest na wiosnę 2020 roku.

"Motyw" - o czym jest serial?

"Motyw" to historia o miłosnym trójkącie, pozorach i kłamstwie, w które uwikłani są główni bohaterowie – Luiza, Czarna oraz Maks. Fabułę otwiera zbrodnia, a tłem całej sprawy są tajemnice sprzed lat. Kiedy w Gdańskiej restauracji padają strzały, Luiza Porębska (Małgorzata Kożuchowska) oraz jej mąż Maks (Andrzej Konopka) zostają ranni. Podejrzenia niezwłocznie spadają na ich pracownicę Annę Czarnecką, nazywaną "Czarną" (Agnieszka Grochowska), która próbowała uciec z kraju. Aresztowana nie przyznaje się do winy. Sugeruje jednak, że za zdarzenie odpowiedzialna jest jej szefowa…

>>> Zobacz także:

Sprawa zostaje przydzielona komisarzowi Pawłowi Szulcowi (Michał Czernecki), śledczemu z dużym doświadczeniem, ale też ogromnymi problemami w życiu prywatnym. Kobiety obwiniają się wzajemnie, a Szulc szybko orientuje się, że cała trójka to znajomi z czasów liceum. Kto więc kłamie i kto miał motyw? Sprawa, początkowo oczywista, co chwila zmienia tor. Do rozwiązania gdańskiego śledztwa nie wystarczy tylko wnikliwa analiza dowodów i przesłuchania podejrzanych – trzeba będzie zajrzeć także w przeszłość i poznać jej tajemnice. Tym samym widzowie zobaczą historię osadzoną we współczesnym Gdańsku, a w retrospekcjach przeniosą się do miasta z lat 80. ubiegłego wieku.

Luiza, "Czarną" oraz Maks mają mocne wejście, bo wygląda na to, że próbują się pozabijać, ale żeby zrozumieć, dlaczego, czyli poznać tytułowy motyw, ich życie opowiadane jest w dwóch planach czasowych:

Rok 2019: doświadczony policjant komisarz Paweł Szulc prowadzi dochodzenie w sprawie strzelaniny, której ofiarami są Luiza i Maks, właściciele klubu Meduza. A oskarżoną w sprawie jest "Czarna”, która u nich pracuje.

Rok 1989: Luiza, Anna i Maks zdają maturę. Dobrze się znają. Luiza i Maks to licealna miłość, która zakończy się ślubem, a Luiza i "Czarna" to najlepsze szkolne przyjaciółki.

I nietrudno się domyślić, że to gdzieś w wydarzeniach sprzed 30 lat należy szukać powodów późniejszej tragedii. Bo tę trójkę łączy jakiś mroczny sekret, który rzutował na ich dalsze życiowe wybory. Mimo to, a może właśnie dlatego, utrzymywali ze sobą kontakty aż do feralnej nocy, kiedy doszło do strzelaniny.

Agnieszka Grochowska w serialu "Motyw"

Agnieszka Grochowska w serialu "Motyw" wciela się w postać Anny Czarneckiej, nazywanej "Czarną".

Młoda Czarna: wygadana buntowniczka, ostra, niezależna i błyskotliwa. Pochodzi z trudnego domu, nie miała w życiu łatwo. Jej ojciec jest związany z gdańskim światem przestępczym „Wujo”. Wściekła na cały świat ma deficyt miłości i ciepła. Czuje się samotna, dopóki na jej drodze nie staje Luiza.

Dorosła Czarna: Łagodniejsza niż przed laty. Twardzielka, ale też swobodny ptak. Nadal jest wyszczekana i ironiczna, ale ma w sobie o wiele więcej empatii. Niedawno wróciła do Polski po latach samotnej emigracji. Kiedy znów pojawia się w życiu Luizy, chce dla nie odbudować przyjaźń, relacje. Tylko zamiast pomocy wprowadza chaos.

Michał Czernecki w serialu "Motyw"

Michał Czernecki w serialu "Motyw" gra komisarza z gdańskiej komendy policyjnej, Pawła Szulca. Życie dało mu w kość, ale jednocześnie ukształtowało jego charakter. Szulc jest twardy i nieustępliwy, za wszelką cenę próbuje dociec prawy. To świetny śledczy z intuicją, ale bywa także niezwykle trudny we współpracy. Sprawa strzelaniny w „Meduzie” pochłania go bez reszty. Do tego stopnia, że zaniedbuje także swoje – i tak skompilowane już życie prywatne. Szulc jest ojcem dorastającej nastolatki o chorego na autyzm chłopca. Praktycznie nie bywa w domu, co za złe ma zarówno jego żona jak i córka. Obie czuje się przez niego porzucone. Komisarz próbuje to naprawiać, ale sprawa Czarneckiej i Porębskich pochłania go bez reszty. To on musi odpowiedzieć na pytanie – kto miał motyw.

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości