Gwiazdy

Królowa Elżbieta II odwołała udział w kolejnej uroczystości z okazji Platynowego Jubileuszu

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
Daily Mail
Królowa Elżbieta II

W Wielkiej Brytanii trwają huczne obchody Platynowego Jubileuszu Elżbiety II, czyli 70 lat panowania Jej Królewskiej Mości. Monarchini w sobotę 4 czerwca miała pojawić się na słynnym wyścigu konnym Epsom Derby. Niestety, Pałac Buckingham poinformował, że królowa odwołała swój udział w wydarzeniu.

Platynowy Jubileusz Królowej Elżbiety

W tym roku mija 70 lat od kiedy Elżbieta II objęła tron po śmierci swojego ojca Jerzego VI. W trakcie siedmiu dekad panowania przetrwała zmiany 14 premierów Wielkiej Brytanii i 7 papieży. Ponadto jest też najdłużej panującą monarchinią w historii swojego kraju. By uczcić tę wyjątkową rocznicę, zorganizowano obchody Platynowego Jubileuszu, który odbywa się od 2 do 5 czerwca.

Podczas wydarzenia Jej Królewska Mość bierze udział w różnego rodzaju wydarzeniach - wraz z rodziną pojawiła się na słynnym balkonie Pałacu Buckingham, skąd oglądała defiladę i pokaz brytyjskich sił powietrznych. Z kolei w zamku w Windsorze, gdzie mieszka od 2020 roku, uczestniczyła w wieczornym zapaleniu świateł. W piątek 3 czerwca Elżbieta II miała pojawić się na mszy dziękczynnej w katedrze św. Pawła, jednak ostatecznie nie wzięła w niej udziału.

Królowa Elżbieta odwołała udział w Epsom Derby

W sobotę 4 czerwca monarchini miała oglądać na żywo słynne wyścigi konne Epsom Derby. Jednak jak poinformował Pałac Buckingham, Elżbieta II odwołała swój udział, ale za to zobaczy wydarzenie w telewizji.

Brytyjskie media rozpisują się na temat stanu zdrowia 96-letniej królowej, ponieważ to nie pierwszy raz, kiedy Jej Królewska Mość nie uczestniczy w ważnych uroczystościach. Od kilku miesięcy w różnych obowiązkach dyplomatycznych zastępują ją książę Karol czy książę William. Zwykle absencja usprawiedliwiana jest tym, że monarchini potrzebuje czasu, aby wypocząć. Jej stan zdrowia nie sprzyja wielogodzinnym wystąpieniom, dlatego Elżbieta II musi się oszczędzać.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: Daily Mail

Źródło zdjęcia głównego: Press Association/x-news

Pozostałe wiadomości