Gwiazdy

Meghan i Harry na Platynowym Jubileuszu. "Skandal nie może odwrócić uwagi od królowej"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Anna Senkara
Platynowy Jubileusz Elżbiety II
Platynowy Jubileusz Elżbiety IIDzień Dobry TVN
wideo 2/11

W Wielkiej Brytanii trwa wielka feta z okazji Platynowego Jubileuszu Elżbiety II. Z tej okazji na Wyspy powrócili na chwilę Meghan i Harry. Jednak ich obecność podczas królewskich uroczystości została bardzo ograniczona. Dlaczego? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała prosto z Londynu Anna Seknara.

Meghan i Harry na Platynowym Jubileuszu

Od 2 do 5 czerwca w Wielkiej Brytanii odbywają się uroczyste obchody 70-lecia panowania Elżbiety II. Platynowy Jubileusz to nie tylko ważne wydarzenie dla Brytyjczyków, ale i dla całej rodziny królewskiej. Z tej okazji na Wyspy przylecieli Harry, wnuk królowej, oraz jego żona Meghan i dwójka ich dzieci - Archie i Lilibet. Obecność Sussexów wzbudza wielką sensację, ponieważ ich kontakty z bliskimi nie są najlepsze. Wszystko przez to, że w 2020 roku ogłosili, że rezygnują z pełnienia dyplomatycznych obowiązków, zrzekają się swoich książęcych tytułów i na stałe przeprowadzili się do Stanów Zjednoczonych.

Anna Senkara wyjaśniła, dlaczego Meghan i Harry nie pojawili się podczas Platynowego Jubileuszu na balkonie Pałacu Buckingham wraz z resztą rodziny.

- Do Wielkiej Brytanii przyjechali Meghan i Harry, czym wzbudzili ogromną sensację. Żeby wyjaśnić państwu ten fenomen, zacznę od słynnej sceny balkonowej, gdzie paradoksalnie ich nie ma. Pałac spodziewał się tak wielkiego szału na Sussexów, że postanowił ograniczyć ich publiczną, medialną aktywność do absolutnego minimum. Prasa spekulowała, czy oni pojawią się na balkonie, czy nie pojawią się. W końcu królowa podjęła decyzję, że tylko pracujący royalsi znajdą się na tym balkonie, bo żaden skandal nie może odwrócić uwagi od królowej. Gwiazda jest tylko jedna. Sussexowie oglądali z okna paradę Trooping the Colour - powiedziała Senkara.

Dzieci Meghan i Harry'ego

Elżbieta II zobaczy teraz swoją prawnuczkę Lilibet po raz pierwszy od narodzin dziewczynki.

- Meghan i Harry przyjechali do Wielkiej Brytanii wraz z małym Archiem i Lilibet. Archie wyjechał z UK, jak miał kilkanaście miesięcy, a Lilibet urodziła się w Stanach, więc dzieci Sussexów właściwie Wielkiej Brytanii nie znają. Co ciekawe, królowa do momentu ich przyjazdu, nie widziała Lilibet na własne oczy, a dziewczynka dokładnie 4 czerwca kończy roczek. Jest to wspaniała okazja do wspólnego świętowania. Wydaje mi się, że wyprawią prywatne urodziny w Windsorze i może też być prywatny chrzest - przekazała Anna Senkara.

Sussexowie wzięli udział w mszy dziękczynnej w katedrze św. Pawła. O tym zdarzeniu rozpisuje się brytyjska prasa. - Oczywiście, znaleźli się na okładkach wszystkich gazet. Stosunki między Williamem a Harrym nie są do końca dobre. Siedzieli zupełnie oddzielnie. Co ciekawe, platforma streamingowa, z którą współpracują Meghan i Harry, nie dostała akredytacji na ten Jubileusz, tak podają brytyjskie media. To znaczy, że nie mogą filmować Sussexów w miejscach publicznych podczas uroczystości. Zobaczymy, jak długo Meghan i Harry zabawią jeszcze w Wielkiej Brytanii - podsumowała Ania.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Anna Senkara

Źródło zdjęcia głównego: Mark Cuthbert, Samir Hussein/Getty Images

Pozostałe wiadomości