Gwiazdy

Stenka o "Planecie Singli 3": "Ogromnie cenię sobie tę rolę"

Gwiazdy

Aktualizacja:

8 lutego do kin weszła 3 część kinowego hitu "Planeta Singli". W pierwszy weekend kinowej emisji „Planetę singli 3” obejrzało 295 tyś. widzów. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Danutę Stenkę – filmową Krystynę, mamę głównej bohaterki oraz Piotra Głowackiego - filmowego Marcela, przyjaciela głównego bohatera.

Danuta Stenka i Piotr Głowacki o filmie Walentynki Macieja Stuhra Premiera Planety Singli 3 Dwa filmy za jednym razem O czym jest Planeta Singli 3 Ilu widzów obejrzało wcześniejsze części Kogo zobaczymy na ekranie?

Mama Ani i Marcel

Danuta Stenka w rozmowie z nami przyznała, że bardzo sobie ceni rolę w „Planecie singli”. Jej postać – matka głównej bohaterki to charyzmatyczna osobowość.

Film odniósł prawdziwy kinowy sukces. Na pytanie prowadzącego skąd fenomen filmu aktorka odpowiedziała:

Pielęgnujemy w sobie dziecko, które chce bajki. Myślę, ze zostaje nam to do późnej starości.

Danuta Stenka i Piotr Głowacki przyznali, że na planie pracowało im się wyjątkowo dobrze.

Atmosfera była wyjątkowa.

-dodali.

O kinowym hicie opowiedzieli nam również Maciej Stuhr, Tomasz Karolak, Weronika Książkiewicz, Borys Szyc i Agnieszka Więdłocha. Tym razem na ekranie, poza znanymi już widzom bohaterami, pojawią się też nowe postacie, w których rolę wcielą się m.in. Bogusław Linda i Borys Szyc. Zobaczcie co aktorzy powiedzieli nam podczas uroczystej premiery komedii romantycznej.

Walentynki Macieja Stuhra

Kilkadziesiąt razy w roku obchodzę Walentynki. To jest przyjemność pójść sobie z żoną, czy z dziewczyną do kina, na kolację, wyjechać w jakieś romantyczne miejsce. Każdy powód jest dobry.

Premiera Planety Singli 3

Maciej Stuhr

Musieli widzowie troszkę poczekać z tym tragicznym dla mojego bohatera wydarzeniem. Upadek, kompletny upadek. Cały jego misterny plan na życie "w singielstwie" ... runął!

Tomasz Karolak

Jako ojciec i mąż odkrywam zupełnie nową drogę duchowości, że trzeba zajrzeć w siebie.

Borys Szyc

Sama historia, w odniesieniu do tych dwóch poprzednich części, jest oryginalna. (...) Tutaj to nie ja jestem ten, który się wygłupia.

Agnieszka Więdłocha

Wymyśliła sobie, że ten ślub ma być właśnie tam, w tej małej miejscowości, nad jeziorem, no ale czego nie robi się dla swojej ukochanej kobiety.

O czym opowiada Planeta Singli 3?

Tomek i Ania wreszcie decydują się na ślub. Wesele – na prośbę Ani – odbędzie się na wsi, u krewnych Tomka, z którymi ten od pewnego czasu nie utrzymuje kontaktów. Okaże się, że jego bracia i matka są jak włoska rodzina – każda rozmowa grozi wybuchem, a od wielkiej miłości do awantury jest czasami tylko krok. Do tego matka Ani, która przyjeżdża na wesele z dużo młodszym partnerem, rozmija się z wyobrażeniami matki Tomka o statecznej teściowej dla syna. Nie zabraknie nowych problemów w życiu weselnych gości – Oli i Bogdana, których małżeństwo zostanie wystawione na ciężką próbę przez raczkującego Mikołaja, a także Zośki, która polską wieś oglądała dotychczas tylko na Instagramie. Ale prawdziwą iskrą pod beczką prochu będzie dopiero niespodziewany przyjazd na ślub od lat niewidzianego ojca Tomka...

Dwa filmy za jednym razem

Zaledwie trzy miesiące po tym, jak w kinach pojawiła się "Planeta Singli 2", 8 lutego pojawi się w kinach "Planeta Singli 3". To genialny pomysł, żeby nakręcić dwa filmy za jednym zamachem. Czy plan był taki, żeby nakręcić jeden film, ale nagle tych zabawnych sytuacji uzbierało się na dwa?

Agnieszka Więdłocha:

Nawet na dziesięć by wystarczyło!

O czym jest Planeta Singli 3 Weronika Książkiewicz:

To są różne filmy. Pomimo tego, że i to, i to jest komedią romantyczną, to jednak trójka jest zupełnie innym filmem niż jedynka i dwójka. Wyjeżdżamy na wieś, ma być przepiękne, sielskie wesele, a jak to na polskich weselach bywa... różnie się kończy

Ile osób obejrzało poprzednie części komedii

 • "Planetę Singli 2" w weekend otwarcia w kichach obejrzało 451 475 widzów! Żadna inna polska komedia nie oglądała się w tym roku tak dobrze. Ostatecznie drugą część filmu obejrzało 1,63 mln. widzów
 • W 2016 pierwszą część filmu w premierowy weekend obejrzało 244 948 widzów, była drugim najczęściej oglądanym filmem w 2017 roku. Z widownią rzędu 1,917 mln.

Kogo zobaczymy na ekranie?

 • Ania (A. Więdłocha) - Ślub i wesele w rodzinnych stronach ukochanego Tomka (Maciej Stuhr) były pomysłem Ani. Czas na poznanie całej rodziny Wilczyńskich i zwiedzenie domu, w którym wychował się „Wilk”. Co kryje pokój z czasów dzieciństwa Tomka? Tego nie sposób opisać słowami. Czy Ania faktycznie chciała poznać wszystkie sekrety swojego przyszłego męża? No cóż… teraz już nie ma wyjścia! Jedno jest pewne – to będzie wielka noc, pełna wszelkiego rodzaju emocji!
 • Ola (W. Książkiewicz)- Kiedy jako świadkowa zapominasz obrączek na ślub swojej najlepszej przyjaciółki, a fotelik z twoim dzieckiem staje się brakującym elementem zapakowanego do pełna samochodu… to znaczy, że jesteś świeżo upieczoną mamą. Czy opieka nad słodkim niemowlęciem to ten sam sielski obrazek co z reklamy pieluszek w telewizji? Nie. To koszmar, śniony na raz przez oboje rodziców, z którego nie da się tak łatwo obudzić!
 • Maks (Bogusław Linda) - Podróżnik, obywatel świata i mężczyzna nieskończonych horyzontach, który hojnie obdarowuje swoją miłością wszystkich, których spotka na swojej drodze. Wszystkich, poza swoją własną rodziną, dla której ze względu na swoje wojaże nigdy nie miał wystarczającej ilości czasu. Czy ślub syna (Maciej Stuhr) będzie okazją do nadrobienia straconych lat? Na pewno będzie okazją do dużej dawki szczerości.
 • Leszek (Borys Szyc) - Mógł być drugim Lewandowskim i kopać piłkę zamiast kopać łopatą. Niestety, to marzenie nigdy się nie spełniło. Dlaczego? Wszystko przez wyjazd jego brata Tomka (Maciej Stuhr) do miasta w celu zrobienia wielkiej kariery. Przynajmniej tak uważa Leszek. Przy okazji planowanego wesela, długo chowane do brata urazy wyjadą na jaw. Nie obędzie się bez największej kłótni w dziejach rodziny Wilczyńskich!
 • Krystyna (Danuta Stenka) - Mama Ani (Agnieszka Więdłocha) wprost promienieje. Trudno powiedzieć, czy to ze względu na z dawna wyczekiwany ślub jej ukochanej córki, czy namiętny związek z młodszym od niej Radkiem (Aleksandar Milićević). Jednak pod swoim pięknym uśmiechem skrywa pewną tajemnicę, której nie może nikomu zdradzić.

  Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

  Pozostałe wiadomości