Gwiazdy

Piotr Zieliński w ogniu krytyki po opuszczeniu meczu z powodu narodzin syna. "Było dużo czasu, by wrócić do drużyny"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Piotr Zieliński
FOTO Olimpik/x-news

Co wypada piłkarzowi, który właśnie został ojcem, a na co nie ma zgody? Postawa Piotra Zielińskiego została skrytykowana m.in. przez Tomasza Hajto i Grzegorza Lato.

Piotr Zieliński od niedawna jest świeżo upieczonym tatą. Piłkarz i jego żona Laura pod koniec maja powitali na świecie syna, Maksymiliana. Ze względu na tak ważne wydarzenie rodzinne, sportowiec na kilka dni opuścił zgrupowanie reprezentacji w Opalenicy i nie zagrał w towarzyskim spotkaniu Polski z Rosją. Oczywiście wszystko odbyło się za zgodą selekcjonera kadry.

Piotr Zieliński w ogniu krytyki

Młody tata Piotr Zieliński i selekcjoner polskiej reprezentacji mężczyzn piłki nożnej znaleźli się w ogniu krytyki po ostatnich wydarzeniach podczas zgrupowania, a raczej poza nim. Tomasz Hajto i Grzegorz Lato nie szczędzili mocnych słów.

- Dla mnie jest to coś niezrozumiałego. Jesteś w pracy, jest turniej, szykujemy się do wielkiego turnieju. Za chwilę ktoś będzie mówił, że był zmęczony, bo go nie było przez trzy dni - mówił Tomasz Hajto w Polsacie.

Jak dodał przed laty sam był w podobnej sytuacji, kiedy to potrzebował dwóch dni wolnego, ponieważ jego małżonka przechodziła operację. Wówczas trener nie pozwolił mu na opuszczenie zgrupowania.

Grzegorz Lato o Piotrze Zielińskim

Grzegorz Lato również krytycznie odniósł się do decyzji piłkarza i selekcjonera.

- Kiedy mu się urodził? Trzy dni przed meczem? Było dużo czasu, by wrócić do drużyny i zagrać z Rosją. W życiu są oczywiście nieporównywalnie ważniejsze sprawy od piłki, ale tutaj nie sięgałbym po ten argument, bo wszystko dało się pogodzić - skomentował w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Czy ta sytuacja rzuci nowe światło na tacierzyństwo wśród sportowców?

Zobacz też:

Poczta Polska wprowadza usługę e-doręczenie. Koszt maila będzie dość wysoki

Loteria za udział w Narodowym Spisie Powszechnym. Co można wygrać?

Tylko u nas! Zaglądamy na plan nowego show TVN7. Wiemy, gdzie zamieszkają uczestnicy i ich wybranki

Zobacz wideo: Piotr Zieliński opuści zgrupowanie reprezentacji Polski. Piłkarz spodziewa się narodzin pierwszego dziecka

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości