Gwiazdy

Mija rok od śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. "Najbardziej lubił dzielić się swoim szczęściem"

Gwiazdy

Aktualizacja:
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Dokładnie rok temu doszło do tragicznego wypadku. W nocy z 17 na 18 sierpnia Piotr Woźniak-Starak zginął na jeziorze Kisajno. Do dziś trudno pogodzić się ze śmiercią słynnego producenta filmowego.

Tragiczny wypadek na jeziorze

Rok temu, w nocy z 17 na 18 sierpnia 2019 r. Agnieszka Woźniak-Starak straciła męża w wyniku wypadku motorówki na jeziorze Kisajno. Tragiczne wydarzenie wstrząsnęło dziennikarką, która na jakiś czas zrezygnowała z pracy w telewizji i zniknęła ze świata show-biznesu. Agnieszka zaszyła się w domowym zaciszu wraz z siedmioma psami oraz angażowała się w promocję filmu "Ukryta gra" wyprodukowanego przez studio należące do jej zmarłego męża.

Wydarzyło się coś takiego, co stawia wyraźną kreskę, i ja też bym chciała bardzo dużo rzeczy zmienić i wiele rzeczy robić inaczej. To jest jakiś nowy początek

- wyznała Agnieszka w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Wszystko wskazuje na to, że Agnieszka powoli wraca do normalności. Dziennikarka co jakiś czas wraca na Mazury, gdzie odwiedza stadninę należącą do Karoliny Ferenstein-Kraśko. Najbliższe tygodnie nie będą jednak dla niej najłatwiejsze. W drugiej połowie sierpnia przypada nie tylko pierwsza rocznica śmierci Piotra, ale także czwarta rocznica ślubu.

Piotrka nie ma, ale zostawił mi mnóstwo miłości i najlepszych ludzi na świecie. Rodzinę, przyjaciół, którzy nawet przez chwilę nie dają mi poczuć, że jestem sama

- napisała na Instagramie Agnieszka kilka tygodni po śmierci męża.

Zobacz cały wywiad Doroty Wellman z Agnieszką Woźniak-Starak:

Grób Piotra Woźniaka-Staraka

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka odbył się 29 sierpnia w Konstancinie-Jeziornie. Prochy producenta filmowego zostały złożone w prywatnej posiadłości w Fuledzie. W tej sprawie zostało wszczęte postępowanie, bowiem zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, ciała zmarłych nie mogą być grzebane poza cmentarzem. Wyrok w tej sprawie miał zapaść 12 sierpnia, jednak sąd zdecydował się poczekać na nowe opinie biegłych.

Niedawno w mediach pojawiła się informacja o nagrobku Piotra Woźniaka-Staraka. Na warszawskich Powązkach postawiono kamień, na którym widnieje imię, nazwisko oraz data urodzenia i śmierci producenta.

Piotr Woźniak-Starak - sylwetka

Piotr Woźniak-Starak, był producentem filmowym i reklamowym. Jego największym sukcesem byli "Bogowie' w reż. Łukasza Palkowskiego. Wyprodukował także m.in. "Sztukę kochania" w reż. Marii Sadowskiej oraz "Ukrytą grę" Łukasza Kośmickiego.

Piotr Woźniak-Starak (ur. 10 lipca 1980 r.) to producent filmowy i reklamowy. Ukończył międzynarodową szkołę w Szwajcarii, a następnie kształcił się w Emmerson College w Bostonie, gdzie studiował reklamę i komunikację. Potem przeniósł się do prestiżowej nowojorskiej szkoły Parsons School of Design. W Nowym Jorku odbył też staż w agencji McCann Worldwide.

Do Polski wrócił w 2005 r., po 11 latach spędzonych za granicą. Podjął pracę w jednej z warszawskich agencji reklamowych, ale planował zostać producentem filmowym. Miłością do kina - według mediów - zaraził go polski reżyser, przyjaciel jego rodziców Janusz Morgenstern.

W 2006 r. został asystentem kierownika produkcji przy realizacji filmu "Strajk" ("Die Heldin von Danzig") w reżyserii Volkera Schloendorffa. W tym samym roku był drugim asystentem reżysera Macieja Dejczera na planie serialu "Oficerowie". Rok później został asystentem reżysera Andrzeja Wajdy przy filmie "Katyń".

W 2008 r. Piotr Woźniak-Starak założył własną firmę Watchout Productions - studio zajmujące się realizacją reklam, produkcją filmową oraz prowadzeniem kampanii reklamowych. Razem z poznanymi wcześniej Krzysztofem Rakiem i Krzysztofem Terejem stworzył kreatywny zespół.

W 2012 r. do kin wszedł pierwszy film wyprodukowany przez Watchout Productions - "Big Love" w reż. Barbary Białowąs, który zadedykowano Januszowi Morgensternowi. Rok wcześniej Woźniak-Starak był współproducentem filmu Christophera Doyle'a pt. "Izolator" ("Warsaw Dark"). W 2013 r. był współproducentem filmu krótkometrażowego pt. "Mazurek" w reż. Julii Kolberger. Woźniak-Starak jako producent wykonawczy zrealizował również film o Michalinie Wisłockiej "Sztuka kochania" (2017 r.) w reż. Marii Sadowskiej.

W 2019 r. wyprodukował "Ukrytą grę" ("The Coldest Game") w reż. Łukasza Kośmickiego z Robertem Więckiewiczem i Billem Pullmanem. Jego akcja rozgrywa się w czasie kryzysu kubańskiego. Film zakwalifikowano do konkursu głównego wrześniowego Festiwalu Filmowego w Gdyni.

"Najbardziej lubił dzielić się swoim szczęściem. (...) Najbardziej mi będzie brakowało Piotrka nie jako producenta, ale jako człowieka i przyjaciela. Człowieka, który kochał ludzi i kochał życie" - powiedział operator filmowy Piotr Sobociński jr. Zobacz wideo, w którym przyjaciele wspominają Piotra Woźniaka-Staraka:

Zobacz też:

Zmarł Robert Trump. Młodszy brat prezydenta USA miał 71 lat

Nie żyje Ewa Demarczyk. Piosenkarka miała 79 lat. "Żegnaj Czarna Madonno"

Whitney Houston - tragiczny upadek gwiazdy. Właśnie skończyłaby 57 lat

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości