Gwiazdy

Założył polską szkołę muzyczną dla dzieci w Wielkiej Brytanii. To jedyna taka placówka na Wyspach

Gwiazdy

Aktualizacja:

Piotr Misztal to wokalista i muzyk. W Polsce miał swój zespół. Pojawiał się u boku takich grup jak T.LOVE czy Brathanki. Do Londynu przyjechał osiem lat temu. Jest założycielem jedynej polskiej szkoły muzycznej dla dzieci w Wielkiej Brytanii.

Piotr Misztal przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 8 lat. Najpierw uczył się grać na pianinie, a po kilku latach na gitarze. Jako nastolatek założył zespół Fragnatic, z którym koncertował po całej Polsce, grając u boku takich grup jak na przykład: T.LOVE, Golden Life, Brathanki i Akurat. Piotr współpracował również z Markiem Piekarczykiem, liderem zespołu TSA.

Wyjazd do Wielkiej Brytanii

Mimo odnoszonych w Polsce sukcesów, w 2012 roku muzyk postanowił wyjechać do stolicy Wielkiej Brytanii. Dlaczego akurat tam?

Dla każdego prawdziwego rockmena Londyn to kolebka muzyki, Stonesi, Beatlesi, Bowie. Tu dużo się dzieje muzycznie, więc to była ta główna inspiracja

- powiedział Piotr.

Aby zarobić na pierwszy czynsz, podjął pracę w kawiarni. Nie ukrywa, że nie było łatwo, ale trud rekompensowała mu otwartość Brytyjczyków.

Ludzie pytają, jak się czujesz, jak się masz, podchodzą do ciebie, śmieją się. To było bardzo miłe i fajne

- stwierdził.

Polska Szkoła Muzyczna w Londynie

Kolejnym zajęciem Piotra było prowadzenie prywatnych lekcji muzyki dla najmłodszych, a potem wpadł na pomysł otworzenia szkoły.

Pomyślałem, że będzie fajnie założyć takie miejsce, gdzie te dzieci będą mogły przyjść, uczyć się, wspólnie się poznać i razem grać

- powiedział Piotr.

Jak pomyślał, tak zrobił. Obecnie do szkoły uczęszcza ponad 60 dzieci w wieku od 3 lat wzwyż. W jej ofercie znajduje się siedem sekcji muzycznych: wokalu, pianina, skrzypiec, gitary, wiolonczeli, trąbki, a także zajęcia z rytmiki dla najmłodszych. W ramach szkoły prowadzone są również warsztaty teatralne.

Piotr jest szalonym dyrektorem przede wszystkim. Jest taką rockową duszą, z którą można zrealizować wiele różnych projektów

- powiedział nauczyciel śpiewu, Bartosz Berner, a uczący gry na fortepianie Dawid Fryderyk dodał:

Dzieci lubią Piotrka, bo jest zawsze uśmiechniętą osobą i chętnie z nim współpracują

Piotr uwielbia swoją pracę, ale nie wyklucza, że kiedyś jeszcze wróci do rocka.

Jeśli na to czas pozwoli

- stwierdził.

>>> Zobacz także:

Duncan Laurence - jak upłynął mu rok po wygraniu Eurowizji: "To był prawdziwy rollercoaster"

Il Volo - znane na świecie trio o swojej karierze i przyjaźni. „Jesteśmy jak trzej bracia. Nigdy nie mówimy o sobie źle”

Ava Max – gwiazda pop była prześladowana w dzieciństwie: "Zwierzyłam się mamie, że jestem bliska zrobienia sobie krzywdy"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Reporter: Anna Senkara

Pozostałe wiadomości