Antek Królikowski z mamą na siłowni. Jak zacząć swoją przygodę z ćwiczeniami?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Pierwsza wizyta na siłowni powinna być poprzedzona badaniami lekarskimi. Przygodę z aktywnością fizyczną dobrze jest zacząć od ustalenia celu i planu treningów. Wówczas pierwsze dni na siłowni będą mniej stresujące! A jak swoją przygodę z treningami zaczął Antek Królikowski i jego mama? Zobaczcie!

  • Antek Królikowski i jego mama na siłowni
  • Co trzeba zrobić przed pierwszą wizytą na siłowni?
  • Pierwszy dzień na siłowni – w dresie czy w legginsach?
  • Pierwsze kroki na siłowni – z doświadczonym trenerem czy samemu?
  • Pierwszy raz na siłowni – co zabrać?

Więcej: 

"Moje dziecko jest weganinem" Czy dieta wegańska szkodzi dzieciom?

Antek Królikowski i jego mama na siłowni

Antek Królikowski stara się dbać o swoją formę na siłowni - śmieje się, że po trzydziestce musi o siebie zadbać. Miłość do sportu jest rodzinna - okazuje się, że jego mama - Małgorzata Ostrowska-Królikowska również ćwiczy na siłowni - i to minimum dwa razy w tygodniu.

Syn mnie zmobilizował do tego! Powiedział: 'Mamo, musisz się poruszać!' - powiedziała Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Więcej: 

Stanik sportowy – jak dobrać? Na co zwracać uwagę?

Udając się pierwszy raz na siłownię, trzeba zabrać ze sobą odpowiednie ubrania i obuwie do treningów. Niezbędnym ekwipunkiem jest butelka wody i ręcznik. Dobrze jest też przygotować się merytorycznie do pierwszej wizyty na siłowni.

Co trzeba zrobić przed pierwszą wizytą na siłowni?

Aby pierwszy raz na siłowni mógł zakończyć się happy endem, warto poprzedzić go badaniami lekarskimi. Profesjonalni sportowcy mają obowiązek przechodzenia ich 2 razy do roku. Bycie amatorem nie oznacza, że jest się całkowicie bezpiecznym w trakcie aktywności fizycznej. Objawy na co dzień bagatelizowane podczas wysiłku mogą ulec intensyfikacji. Dlatego tak ważne jest kontrolowanie aktualnego stanu zdrowia. Pierwszy trening na siłowni warto zrobić, mając pewność, że nie cierpi się na którąś z chorób układu sercowo-naczyniowego i oddechowego. W trakcie wysiłku właśnie te układy są najbardziej obciążone i jeśli nie pracują w prawidłowy sposób, intensywne ćwiczenia fizyczne mogą zakończyć się tragicznie. Z tego powodu nawet osoby, które uważają siebie za całkowicie zdrowe powinny zbadać się, zanim udadzą się na siłownię.

Więcej: 

Dieta Raw Food - na czym polega ta dieta? Lara Gessler to sprawdziła

Pierwszy dzień na siłowni – w dresie czy w legginsach?

Pierwszy dzień na siłowni nie zawsze jest prosty i aby go sobie ułatwić warto zaopatrzyć się w odpowiednią odzież. Wbrew pozorom wybór ubrania na siłownię ma ogromne znaczenie. Nie dlatego, że lepsze efekty uzyskuje się, ćwicząc w modnych ubraniach. Chodzi o wygodę, która sprawia, że jesteśmy w stanie skupić się na prawidłowej technice ćwiczeń. Kupując zestaw ubrań na siłownię nie należy kierować się marką, ceną czy kolorystyką. Trzeba zwrócić uwagę na materiał, z którego koszulka i spodnie sportowe są wykonane. Na pierwszą wizytę na siłowni warto zabrać ze sobą bawełniany dres . Dobrym rozwiązaniem jest też odzież z oddychającej, termoaktywnej tkaniny. Wybierając spodnie i koszulkę na siłownię trzeba wziąć pod uwagę również swój aktualny rozmiar, nie wolno kupować za małych ubrań, ponieważ mogą one krępować ruchy.

Aktywność fizyczna wymaga nie tylko odpowiedniego ubrania. Niezbędna jest też właściwa bielizna. Wbrew pozorom ma ona duży wpływ na komfort w trakcie wykonywania ćwiczeń. Powinna o tym pamiętać każda dziewczyna z większym biustem, która idąc pierwszy raz na siłownię musi zaopatrzyć się w bezszwowy stanik o sportowym kroju.

Pierwsze kroki na siłowni warto stawiać w odpowiednich butach sportowych . Decydując się na trening, należy bezwzględnie zrezygnować z półbutów, butów na koturnie czy klapek. Wybór złego obuwia jest błędem, ponieważ utrudnia prawidłowe wykonywanie ćwiczeń, nie daje komfortu i stabilizacji. Warto również zaznaczyć, że konkretny model buta dobrze jest dobrać do rodzaju wykonywanych ćwiczeń. Osoby, które stronią od ćwiczeń typu martwy ciąg, przysiady, wyciskania żołnierskie mogą kupić buty o płaskiej podeszwie, dobrze przylegające do stopy. Z kolei miłośnicy większych obciążeń powinni wybrać specjalistyczne buty przeznaczone do ćwiczeń siłowych. W tym przypadku buty do fitnessu nie będą odpowiednie.

Więcej: 

Dieta w ciąży - odżywianie kobiet w ciąży. Porady

Pierwsze kroki na siłowni – z doświadczonym trenerem czy samemu?

Siłownia to miejsce, do którego należy udać się z jasno postawionymi celami. Wówczas pierwszy raz wśród nieznanych do tej pory maszyn do ćwiczeń, i innych sprzętów treningowych będzie mniej stresujący . Należy zadać sobie pytanie, czy tym celem jest utrata tkanki tłuszczowej, zwiększenie siły, a może kształtowanie sylwetki. Dobrze jest ustalić plan treningów i według niego działać. Poza tym, będąc pierwszy raz na siłowni warto skorzystać z usług doświadczonego trenera, który będzie w stanie pokazać jakie ćwiczenia są najlepsze , aby osiągnąć obrany cel. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu będzie umiał pokierować na początku przygody z siłownią.

Osoby stawiające na trening siłowy powinny pierwsze ćwiczenia na siłowni wykonywać z mniejszym obciążeniem. Pozwoli to opanować technikę i przygotować stawy i mięśnie do bardziej wymagającej pracy. Cierpliwość popłaca, również w trakcie ćwiczeń. Rozpoczęcie treningów od dużych ciężarów może prowadzić do ciężkich kontuzji, wad postawy, przez które będzie trzeba zapomnieć o jakiejkolwiek aktywności. Ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, a z której niektórzy amatorzy nie zdają sobie sprawy w trakcie pierwszych dni na siłowni jest oddychanie, a raczej umiejętność jego kontrolowania podczas ćwiczeń. Poza tym, idąc pierwszy raz do siłownię nie można zapomnieć o rozgrzewce, która pomaga uniknąć kontuzji i zwiększa wydajność treningu.

Zobacz też: Ewa Farna urodziła! Pokazała zdjęcie synka i zdradziła jego imię >>> 

Pierwszy raz na siłowni – co zabrać?

Zaczynając swoją przygodę z siłownią trzeba być świadomym, że nieodzownym ekwipunkiem w trakcie treningu jest butelka wody. Bez niej żadne ćwiczenia nie będą miały większego sensu. Do sportowej torby z ubraniami na siłownię należy zapakować również ręczniki. W niektórych siłowniach wymagany jest jeden ręcznik do układania na maszynach w trakcie ćwiczeń. Drugi ręcznik i żel pod prysznic będą potrzebne do odświeżenia się po treningu.

Więcej:

Autor: Bernadetta Jeleń