Gwiazdy

Od dziś w kinach "Kurier"! Kim jest Philippe Tłokiński, który zagrał główną rolę?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Władysław Pasikowski powraca w wielkim stylu z filmem "Kurier", w którym główną rolę Jana Nowaka-Jeziorańskiego - "Kuriera z Warszawy" gra Phillipe Tłokiński. Zobaczcie, co działo się na premierze filmu, która odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie. Przypominamy, "Kurier" wchodzi do kin już w piątek 15 marca.

  • "Kurier" - o czym opowiada film?
  • Jan Nowak-Jeziorański - kim był "Kurier z Warszawy"?
  • Phillipe Tłokiński - kim jest młody aktor, który zagrał Jana Nowaka-Jeziorańskiego - "Kuriera z Warszawy"?
  • Phillipe Tłokiński - w których serialach i filmach zagrał?

Zobacz też: Filmy dla kobiet, nie tylko na Dzień Kobiet! Anna Wendzikowska poleca

Film "Kurier" możecie oglądać od 15 marca 2019 roku w kinach.

"Kurier" - o czym opowiada film?

"Kurier" to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana misją Jana Nowaka-Jeziorańskiego - "Kuriera z Warszawy". Jego samotna misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie.

Jan Nowak-Jeziorański - kim był "Kurier z Warszawy"?

Jan Nowak-Jeziorański, właściwie Zdzisław Antoni Jeziorański pseud. „Janek”, „Jan Nowak”, „Jan Zych”. Był żołnierzem Armii Krajowej, polskim politykiem, działaczem społecznym, dziennikarzem, wieloletnim dyrektorem Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa.

To on przywiózł z Londynu informację, że jeśli wybuchnie Powstanie Warszawskie, powstańcy nie będą mogli liczyć na wsparcie Zachodu.

Rola Jana Nowaka-Jeziorańskiego wiąże się z wielką odpowiedzialnością, na szczęście pracowałem z najlepszymi i takie wyzwanie stało się o wiele łatwiejsze - powiedział na premierze filmu "Kurier" Phillipe Tłokiński.

Phillipe Tłokiński - kim jest młody aktor, który zagrał Jana Nowaka-Jeziorańskiego - "Kuriera z Warszawy"?

Phillipe Tłokiński urodził się w Bois-Bernard we Francji. Młody aktor jest synem byłego piłkarza Widzewa Łódź, Mirosława Tłokińskiego. Philippe dzieciństwo spędził w Genewie, w 2008 został absolwentem Wyższej Szkoły Teatralnej w Saint-Étienne. Grał na deskach francuskich i szwajcarskich teatrów. Obecnie związany jest z Teatrem Komedia w Warszawie.

Zanim Philippe został aktorem, jego ojciec pan Mirosław bardzo chciał, żeby syn poszedł w jego ślady i również został piłkarzem.

Myślę, że mój tata chciał mi przekazać to, co miał najlepszego w jego ocenie - mówił w studiu Dzień Dobry TVN Phillipe Tłokiński.

W pewnym monencie Philippe dostał możliwość powiedzenia: "Nie!" i wybrał aktorstwo. Choć jak sam przyznaje, godziny spędzone na murawie nie poszły na marne. Jego sportowe umiejętności i kondycja bardzo przydają mu się w grze aktorskiej - m. in. w "Kurierze", w którym zagrał główną rolę i wcielił się w postać Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Phillipe Tłokiński - w których serialach i filmach zagrał?

Phillipe Tłokiński ma na swoim koncie kilka ról. Zagrał w następujących filmach i serialach:

  • "Noc Waplurgi"
  • "Kurier"
  • "Volta"
  • "Geniusze"
  • "Przepis na życie".

Więcej:

"Całe szczęście" Joanna Liszowska pokazała swój talent muzyczny w DDTVN

Zobacz zwiastun filmu "Kurier":

Więcej:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości