Gwiazdy

Paweł Szajda – polski aktor w Hollywood. Jak układała mu się współpraca z Danielem Radcliffem?

Gwiazdy


Paweł Szajda ostatni raz gościł w Dzień Dobry TVN 12 lat temu. Od tamtej pory zagrał w wielu produkcjach u boku znanych na całym świecie gwiazd. O swojej amerykańskiej karierze opowiedział w rozmowie z Mateuszem Hładkim.

Kim jest Paweł Szajda?

Paweł Szajda, czyli Paweł z filmu "Pod słońcem Toskanii" i Boguś z "Tataraku" Andrzeja Wajdy, to amerykański aktor o polskich korzeniach. W 2009 roku opowiedział w Dzień Dobry TVN o rodzicach, którzy w latach 80. wyemigrowali do USA i tym wyjątkowym momencie, kiedy poczuł, że chce zostać aktorem. Choć w Polsce jego obecność na planach filmowych to rzadkość, to w USA kariera 39-letniego aktora nie zwalnia tempa .

W filmie "Imperium" grał u boku Daniela Radcliffe'a, znanego przede wszystkim z roli Harry'ego Pottera. Jak wspomina tę współpracę?

- Praca z Danielem była super. On jest bardzo ciepłym człowiekiem. I jako aktor, i jako współpracownik jest bardzo otwarty – mówił w rozmowie z Mateuszem Hładkim.

Paweł Szajda o życiu w Nowym Jorku

Paweł Szajda od 21 lat mieszka w Nowym Jorku. – To miejsce, gdzie każdy może czuć się jak w domu – podkreślił w Dzień Dobry TVN. Choć na co dzień posługuje się językiem angielskim, to z rodzicami rozmawia po polsku. Aktor chroni swoje życie prywatne i w mediach społecznościowych udziela się raczej sporadycznie. Dlaczego?

- Próbuje nie być taki otwarty. Myślę, że kiedy nie będę cały czas działał w mediach, pokazywał siebie na Instagramie czy gdziekolwiek, to więcej widzów będzie we mnie wierzyła, w każdą postać, w którą się wcielam - tłumaczył w Dzień Dobry TVN.

Jakie role najczęściej gra aktor? Czy czuje się bardziej Polakiem czy Amerykaninem? Posłuchaj całej rozmowy z Pawłem Szajdą.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl .

Zobacz także:

Laura Lewandowska skończyła rok. Robert zdradził, jak zwraca się do córki

Od przyjaźni do kariery, czyli zespół Three of Us z premierą nowego singla

Joanna Koroniewska walczy z hejtem: "Jestem wzruszona, że tak bardzo przejmują się Państwo naszymi warunkami lokalowymi"

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Hładki

Pozostałe wiadomości