Gwiazdy

Paweł Stasiak ma boreliozę. Cierpiał przez kilka lat, bo lekarze nie potrafili postawić właściwej diagnozy

Gwiazdy

Aktualizacja:

Paweł Stasiak zmaga się z boreliozą, o czym dowiedział się w kwietniu 2019 roku. Chorobę stwierdzono u muzyka po wielu nietrafionych diagnozach. Dzisiaj czuje się już znacznie lepiej. - Pamiętajcie, że borelioza to nie koniec świata - zwrócił się do naszych widzów wokalista.

Jakiś czas temu Paweł Stasiak zaczął odczuwać ogromne zmęczenie, które nie przechodziło, mimo odpoczynku.

Czułem się tak, jakbym uczestniczył w wypadku samochodowym, byłem cały obolały, kładłem się spać i tak jakbym się zapadał

- opowiadał muzyk.

W tym czasie wokalista miewał również bóle głowy i karku, uskarżał się na drętwienie rąk i twarzy. Na początku objawy te przypisywał intensywnej trasie koncertowej i swojemu wiekowi. Kiedy jednak nie przechodziły, zaniepokojony zaczął szukać pomocy u lekarzy.

Zobacz także: Borelioza - objawy skórne, neurologiczne, naczyniowe, stawowe, neurologiczne i inne

Diagnoza

Piosenkarz trafił w sumie do siedmiu neurologów, którzy uznali, że prawdopodobnie choruje na Parkinsona i przepisali mu stosowne leki. Zażywał je przez trzy miesiące, ale nie odczuwał żadnej poprawy. W internecie przeczytał, że podobne objawy, które występują u niego, pojawiają się w przypadku boreliozy. Zrobił testy, które wykazały, że rzeczywiście w jego organizmie znajdują się krętki bakterii wywołujące tę chorobę.

Dzięki reżyserce Magdzie Piekorz, muzyk trafił do doktora Radosława Bałaja, który wdrożył odpowiednie leczenie.

Leczę się polem elektromagnetycznym, które na mnie działa i mam coraz lepsze wyniki, więcej energii, więcej koncentracji

- przyznał Paweł Stasiak.

Muzykowi życzymy powrotu do pełni zdrowia.

Borelioza - kilka słów o chorobie

Borelioza i związane z nią choroby odkleszczowe szybko rozprzestrzeniają się na całym świecie. Diagnostyka jest trudna, ponieważ charakterystyczny rumień EM występuje tylko w 30-40 proc., pacjenci często nie pamiętają o ukąszeniach przez kleszcze, a testy laboratoryjne są zawodne.

Objawy boreliozy nie są charakterystyczne i każdy może być traktowany jako przejaw innej choroby. Nierzadko symptomy naśladują np. zespół przewlekłego zmęczenia, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, stwardnienie rozsiane czy choroby z kręgu psychiatrii: depresję, zespoły lękowe i zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

>>> Zobacz także:

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości