Gwiazdy

Paweł Kutny miał udar. Aktor znany z serialu „Klan” potrzebuje pieniędzy na rehabilitację

Gwiazdy

fot. Facebook/Pawel.Kutny

Paweł Kutny, wrocławski aktor teatralny, szerszej publiczności znany z roli w "Klanie", podczas zajęć w teatrze przeszedł udar mózgu. Potrzebne są pieniądze na kosztowną rehabilitację. Przyjaciele aktora prowadzą zbiórkę.

Polski aktor serialowy i teatralny, Paweł Kutny przeszedł udar i trafił to szpitala. Kutny od wielu lat choruje na cukrzycę. Kilka lat temu stracił wzrok w jednym oku, obecnie zmaga się z problemami wywołanymi udarem: ma problemy z chodzeniem i bardzo wysokie ciśnienie.

Udar podczas próby w teatrze

Jak donosi „Gazeta Wyborcza” aktor przeszedł udar podczas prowadzonych przez siebie warsztatów dla osób niepełnosprawnych. W pewnym momencie bardzo źle się poczuł: miał zawroty głowy, zaczął tracić kontrolę nad swoim ciałem, jednak złożył to na karb przemęczenia. Znajomi Kutnego zauważyli, że zaczął się przechylać w prawą stronę, po czym natychmiast wezwali pogotowie. Aktor trafił do szpitala, że podczas badań okazało się, że doznał udaru mózgu.

Zbiórka dla Kutnego

Gwiazdor znany z "Klanu" przebywa obecnie w szpitalu, gdzie jest pod stałą obserwacją lekarzy. Przyjaciele postanowili mu pomóc ponownie stanąć na nogi i wrócić do wykonywania zawodu. . Właśnie trwa zbiórka na kosztowne leczenie Kutnego i jego rehabilitację. Zbiórka jest prowadzona przez portal pomagam.pl.

Na razie zebrano niecałe 19 tys. zł. Cel, jaki postawili przyjaciele to 40 tys. zł.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Zobacz także:

Zostawił wnuczkę w samochodzie w czasie upału - grozi mu więzienie

Nożownik, który zaatakował księdza we Wrocławiu: nie żałuję. Prokuratura nie ujawnia motywów

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości