Gwiazdy

Patrycja Markowska powraca z nowym materiałem. "Ja uwielbiam duety z facetami"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Patrycja Markowska w ostatnim czasie wypuściła kilka piosenek zapowiadających nadchodzący album. Ten ukazał się 20 maja, a wraz z nim wiele niespodzianek. Na płycie w duetach usłyszeć możemy gości specjalnych m.in. Dawida Karpiuka, Grzegorza Markowskiego, Roberta Gawlińskiego, L.U.C. i Bisz. Jak wyglądały prace przy dziewiątym krążku?

Patrycja Markowska – nowa płyta

Patrycja przez ostatni czas dawkowała nam kolejne dźwięki z jej nowego albumu. Ostatecznie 20 maja ukazała się dziewiąta już płyta artystki. Żywe instrumenty, pop-rockowe elementy i powrót do hipisowskich korzeni, do autentycznego grania, pełnego pasji i dzikości – tak opisać można najnowszy krążek. Jak przyznała sama wokalistka, to zapis tego, co w muzyce kocha najbardziej. Wśród nowości nie zabrakło także niespodzianek. Patrycja do współpracy zaprosiła gości.

Ja uwielbiam duety z facetami, zawsze uważam, że ta chemia i przepływ energii jest wyjątkowy. Każdy z tych duetów jest kompletnie inny. Wilki są na okładce, więc nie mogło zabraknąć naczelnego Wilka. Ja jestem fanką Roberta od zawsze i marzyłam o takim duecie 

Jak się okazało, to Robert Gawliński pierwszy odezwał się do Patrycji z propozycją piosenki. Artysta zdradził, że kiedyś skomponował utwór, który następnie przekazał wokalistce.

- Patrycja posłuchała tej piosenki, ale skończyła już cykl przygotowania swojej płyty, powiedziała, że może na następną płytę i żebym pomyślał nad refrenem. Później napisałem taką balladę i nie pasowała do mojej płyty. Zadzwoniłem do Patrycji, powiedziałem, ze mam piosenkę i jej wyśle. Później to już się potoczyło.

Patrycja opowiedziała także, jak wyglądała praca z ojcem. Jak przyznała, w czasie pandemii Grzegorz Markowski stracił siły witalne, w tym czasie rodzina Markowskich pożegnała także bliską osobę. Patrycja, chcąc wprowadzić trochę dobrej i pozytywnej energii, zaprosiła tatę do współpracy.

- Powiedziałam, tata kupuj gitarę przez Internet, pomuzykujemy sobie, porobimy coś. To wyszło całkiem naturalnie. Wkroczyła mama i powiedziała, że pitolimy coś od kilku dni na instrumentach i jeden utwór ma być całkowicie skończony – wspomina artystka. Utwór z Dawidem to natomiast piosenka, która wiąże się z akcją pomocy Ukrainie.

Patrycja Markowska na scenie Dzień Dobry TVN

Na koniec programu Patrycja Markowska wraz z Dawidem Karpiukiem zaśpiewała piosenkę "Na zakończenie dnia". Do utworu powstał także teledysk, a jego premierze towarzyszy akcja SERCA DLA SERC. Muzycy prosili o przekazanie pieniędzy na zakup leków dla ukraińskich szpitali, oferując temu, kto przekaże największą sumę premierowy, prywatny koncert.

- Najwięcej wpłacił pilot. Pan powiedział, że mieszka w Jeleniej Górze i powiedział, że po nas przyleci. Lecieliśmy przedwczoraj, śpiewaliśmy w kuchni. Co było piękne, że jego żona się popłakała, ja też. - powiedziała Patrycja.

Patrycja Markowska & Dawid Karpiuk w utworze "Za kończenie dnia"
Patrycja Markowska & Dawid Karpiuk w utworze "Za kończenie dnia" Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/GettyImages

Pozostałe wiadomości