Gwiazdy

Patrycja Markowska o swojej twórczości i końcu kariery Grzegorza Markowskiego. "On nie ma siły grać wielkich tras"

Gwiazdy

Patrycja Markowska zaangażowała się w charytatywną sesję zdjęciową, której pomysłodawcą jest stylista fryzur Łukasz Urbański. Basia Pasek w Dzień Dobry TVN pokazała kulisy jej powstawania i przy okazji porozmawiała z wokalistką o jej twórczości i tacie. Czy Grzegorz Markowski wciąż nie ma telefonu komórkowego?

Patrycja Markowska w charytatywnej sesji

Stylista fryzur Łukasz Urbański wpadł na pomysł, że kupi dużo biżuterii, którą wykorzysta do sesji zdjęciowej. Jak postanowił, tak zrobił. On – przywiózł ją z Kenii, a Patrycja Markowska – z Zanzibaru. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że projekt ten niesie za sobą szczytny cel. – Chodzi o to, by pomóc ludziom – wyjawił. - Sesja oraz biżuteria będzie szła na licytację – dopowiedziała piosenkarka.

Patrycja Markowska o swojej twórczości

Obok charytatywnej sesji Patrycja Markowska przygotowuje się do koncertów, z czego ogromnie się cieszy. - Kocham ludzi. Propozycja kilku koncertów w czerwcu się pojawiła, więc zaczęliśmy próby z chłopakami. Powiem ci, że mam tremę jak nigdy, bo po prostu nie graliśmy koncertu ponad rok – przyznała w rozmowie z Basią Pasek.

Co więcej, artystka ostatni rok wykorzystała w 100 proc., bo w końcu miała czas, by popracować nad nową płytą. – Nagrywanie, robienie nowych rzeczy i jeżdżenie na koncerty to jest ogromny wysiłek. Powiem ci, że chyba nigdy nie napisałam tyle tekstów. To na pewno był plus tej całej trudnej sytuacji – wyjawiła w Dzień Dobry TVN.

Wraz z tatą nagrała również utwór, który zamieściła w sieci. – Powiedziałam – chodź, coś zagramy razem. Ja na ukulele, a ty na gitarze. Tata odparł: "Wiesz, że kocham Czerwone Gitary". (...) Nie ma komputera, komórki. Dla niego Internet to jest jakaś abstrakcja, ale potem, gdy zobaczył, ile osób to wyświetliło, jak ludzie żywo reagowali, to trochę nie mógł uwierzyć w to - podkreśliła.

Wokalistka przyznała, że jej tato wciąż stroni od używania telefonu komórkowego. – On mówi, że to jest smycz. Celowo się odcina. Kiedyś mnie to irytowało, ale trzeba szanować decyzje wszystkich ludzi na świecie, a już w ogóle starszego pokolenia - tłumaczyła.

Czy Grzegorz Markowski zniknie ze sceny?

- Bardzo dużo z nim rozmawiałam. On nie ma siły grać wielkich tras. Bardzo długie grali koncerty z Perfectem, wycieńczające fizycznie. Tata nigdy nie stał przy mikrofonie. To było zawsze szaleństwo. Także to był ogromny wysiłek. (...) Był bardzo uczciwy do swoich odbiorców. I ten rozdział się po prostu zamknął. Mam nadzieję, że takie krótkie formy, gdzieś gościnnie coś zaśpiewa, skomponuje, to będzie to robił. On żyje muzyką, odkąd się urodził. Myślę, że bez tego to nie ma życia - mówiła Patrycja Markowska w rozmowie z Basią Pasek.

Zobacz także:

Kinga Zawodnik o swojej trudnej walce z otyłością i hejtem. "Spotykałam się z opluwaniem"

Gabriela Pacholarz z "Top Model" i wokalista Tadeusz Seibert spodziewają się dziecka. "Jestem najszczęśliwsza pod słońcem"

"One Night Squad". Uczestnicy jedzą robaki i ryż z piaskiem. Kolejne odcinki show zaskoczą widzów

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Basia Pasek

Pozostałe wiadomości