Gwiazdy

Patricia Kazadi. Jej przygoda z show-biznesem zaczęła się od lambady!

Gwiazdy


Największym tanecznym hitem jest obecnie utwór Blanco Browna -„The Git up”. Do piosenki powstał układ, który w sieci krąży jako #thegitupchallenge. Dawniej wszyscy tańczyli macarenę lub lambadę. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy choreografa Agustina Egurrolę i aktorkę Patrycję Kazadi, z którymi powspominaliśmy piosenki i choreografie, które pokochał świat. Zobaczcie, jak nasi goście poradzili sobie z zadaniem które dla nich przygotowaliśmy.

Muzyczne hity, które podbijają parkiet

W 1989 roku świat usłyszał utwór Koamy- "Lambada". Wszyscy zaczęli naśladować latynoski taniec lambady, który oglądaliśmy w teledysku Koamy. Patricia Kazadi usłyszała "Lambadę", kiedy miała dwa lata. Jak wspomina, ta chwila zmieniła jej życie na zawsze.

Moja przygoda z show-biznesem, aktorstwem, muzyką zaczęła się od lambady. Byłam akurat w sklepie z butami z moją mamą. Jako dwulatka bardzi się nudziłam. Usłyszałam wtedy w radiu lambadę i zaczęłam swoje show z użyciem zasłonki od przymierzalni. Zobaczyła mnie wtedy Terasa Kurpias, która zaprosiła mnie wtedy na casting do teledysku. Tak rozpoczęła się moja kariera w show-biznesie.

>>>Zobacz też: Patricia Kazadi - premierowo na scenie!

Jak zaznaczył Agustin Egurrola, choreografia jest tak samo ważna jak muzyka.

Uwielbiamy się bawić i tańczyć. Lambada czy macarena to takie złote strzały. Ruch był bardzo prosty, bardzo charakterystyczny, żeby każdy to zatańczył. A najłatwiejszy ruch jest najtrudniejszy.

Przypomnijmy, że „Macarena” to piosenka hiszpańskiego duetu Los Del Río, wylansowana w 1993. Do utworu stworzono grupowy, prosty układ choreograficzny.

Oprócz Lambady i Macareny, najbardziej znane muzyczne hity, które podbiły taneczne parkiety to:

  • Single ladies - Hit Beyonce z 2008 roku
  • Gangnam Style w wykonaniu piosenkarza Psy'a, z2012 roku
  • Mc Hammer „ U Can’t touch this” z 1990 roku
  • Las Ketchup – „Asereje” z 2002 roku
  • Michel teló -„Ai se eu te pego” z 2011 roku
  • Luis Fonsi – „Despacito” z 2017 roku.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości