Gwiazdy

Pati i Skucha - nowi bohaterowie "Odwróconych"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Po 12 latach serial „Odwróceni” wrócił na antenę TVN. Nowe odcinki "Odwróconych" możecie oglądać w każdy poniedziałek na antenie TVN o godzinie 21.30. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Małgorzatę Mikołajczak, która gra Pati - zdradzaną żonę Blachy oraz Mirosława Zbrojewicza, który wcielił się w postać Skuchy - szefa ochrony świadka koronnego, którym zostaje Blacha.

Zobacz też:

"Odwróceni: Ojcowie i córki" - premiera. Pierwszy odcinek już w TVN

W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Małgorzatę Mikołajczak, która gra zdradzanej żony Blachy (w tej roli Robert Więckiewicz) oraz Mirosława Zbrojewicza, który wcielił się w postać Skuchy - szefa ochrony świadka koronnego, którym zostaje Blacha.

Co Małgorzata Mikołajczak mówi o swojej roli?

Pati nie jest świadoma tego, że Blacha ją zdradza. Ja myślę, że gdyby ona wiedziała, na pewno coś by zrobiła. Nie pozwoliłaby, żeby ich związek tak wyglądał.

Jak Mikołajczak ocenia swoją postać?

Pati jest totalnie z innego świata. Ja miałam wyobrażenia, zanim ją zagrałam, że Pati też jest połączona ze światem przestępczym... Na pierwszych próbach okazało się, że miałam zupełnie inne wyobrażenia. Blacha zbudował sobie w domu zupełnie inny świat, który nie jest związany z mafią - powiedziała Małgorzata Mikołajczak o granej przez siebie postaci.

Mirosław Zbrojewicz wciela się w postać Skuchy. W serialu gra przyjaciela i ochroniarza Skuchy.

Ja gram powiedzmy takiego kuzyna, który opiekuje się niesfornym członkiem rodziny - powiedział Mirosław Zbrojewicz.

Zbrojewicz i Więckiewicz znają się od wielu lat, prywatnie kolegują się:

Na planie dość łatwo było stworzyć pozór koleżeństwa. To nam naprawdę pomagało. Założenie było takie, że się kolegujemy tylko do pewnego stopnia, ja i Blachowski. Trudno to nawet nazwać kolegowaniem się (...) - dodał Zbrojewicz.

Odwróceni. Ojcowie i córki - fabuła:

Blacha i Sikora nie utrzymują już ze sobą kontaktu. Członkowie gangu pruszkowskiego odsiedzieli swoje wyroki. Wyszli na wolność. "Stary Pruszków" nie istnieje za sprawą komisarza Pawła Sikory, który jest już na emeryturze. Jego córka zaś - Lidka (Joanna Balasz) - poszła w ślady ojca i jest funkcjonariuszką komendy stołecznej. Blacha został natomiast biznesmenem, świadkiem koronnym - celebrytą. Wydał kilkanaście książek o mafii i czerpie garściami ze swojej ciemnej przeszłości. Jego córka Kasia (Eliza Rycembel) ukończyła właśnie z wyróżnieniem prawo. Lidka Sikora razem ze swoim policyjnym partnerem Latą (Tomasz Schuchardt) prowadzą śledztwo w sprawie serii brutalnych morderstw, które mogą mieć związek z przeszłością Blachy i Sikory. Obaj będą musieli znów podjąć współpracę, żeby przeżyć. Obaj będą się bać o swoje dzieci.

Autorem pomysłu na kontynuację jest producent i współscenarzysta pierwszych „Odwróconych” – Artur Kowalewski.

Do produkcji zaangażowano aktorów biorących udział w pierwszej edycji, w tym między innymi Małgorzatę Foremniak i Andrzeja Zielińskiego.

Więcej:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości