Gwiazdy

Podglądanie pod prysznicem, izolatka i przemoc. Paris Hilton walczy ze swoją nastoletnią traumą

Gwiazdy

Autor:
Michalina
Kobla
Wiadomości z życia gwiazd

Paris Hilton w ubiegłym roku pokazała światu swoje prawdziwe, niewyreżyserowane oblicze. W filmie dokumentalnym “This is Paris” ujawniła traumatyczną historię ze swojego dzieciństwa. Dziś gwiazda, która doświadczyła przemocy w ośrodkach wychowawczych, walczy o prawa nastolatków znajdujących się w podobnej sytuacji.

Traumatyczna historia Paris Hilton

Rodzice Paris, zaniepokojeni jej “nastoletnim buntem”, decydowali się wysyłać ją do ośrodków dla tzw. “trudnej młodzieży”, gdzie zamiast pomocy, otrzymała zniewagi, przemoc i upokorzenie. Sama podróż do placówki przypominała upozorowane porwanie. Kilkunastoletnia wówczas dziewczyna została wyciągnięta z łóżka przez dwóch, obcych mężczyzn i siłą zaciągnięta do samochodu. 

Na miejscu była nękana i zmuszana do przyjmowania lekarstw, bez uprzedniego wystawienia diagnozy. W filmie dokumentalnym “This is Paris” opisywała również praktyki podglądania podopiecznych pod prysznicem przez opiekunów czy zamykania dzieci w izolatkach.

W dorosłym życiu Paris mierzyła się z bezsennością, której źródło udało jej się w końcu zlokalizować w niewyleczonej traumie po pobycie w ośrodkach wychowawczych. Gwiazda skontaktowała się z innymi nastolatkami, których poznała w placówkach, upewniając się, że nie jest jedyną ofiarą przemocy.

Paris Hilton walczy z przemocą

Hilton zwołała konferencję prasową w Waszyngtonie przed gmachem Kapitolu, podczas której podzieliła się swoją traumatyczną historią i rozwiązaniami, mającymi na celu ochronę przyszłych pokoleń “resocjalizowanej” młodzieży. Jak przytoczyła, między 2000 a 2015 rokiem co najmniej 80 dzieci obecnych w ośrodkach zmarło na skutek zagłodzenia, uduszenia lub samobójstwa.

Podczas konferencji gwiazda wezwała prezydenta USA Joe Bidena oraz Kongres do podjęcia znaczących działań, przeciwko przemysłowi zajmującemu się udzielaniem wątpliwej pomocy “problematycznym” nastolatkom.

Proponowane przez Hilton rozwiązania legislacyjne to m.in. wdrożenie ustawy o prawach dzieci przetrzymywanych w ośrodkach wychowawczych.

- Zapewnienie dzieciom wolności od systemowej przemocy nie jest postulatem, który można przypiąć do Republikanów czy Demokratów. To kwestia podstawowych praw człowieka, która wymaga natychmiastowej uwagi - mówiła Hilton podczas konferencji prasowej.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Pozostałe wiadomości