Gwiazdy

Oscary 2020: Czy bukmacherzy dają szansę filmowi "Boże Ciało"?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Ania Wendzikowska wybrała się do Los Angeles, aby zdać nam relację z 92. ceremonii wręczenia Oscarów. Kogo nominują bukmacherzy oraz jaka atmosfera towarzyszy organizatorom na kilka godzin przed wielkim wydarzeniem? Zobaczcie sami.

Przygotowania do Oscarów

Już za kilka godzin w Dolby Theatre w Hollywood pojawią się setki ekip filmowych z całego świata. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej po raz 92. przyzna złote statuetki. Pierwszy raz od 30 lat gala nie będzie mieć gospodarza.

Jak relacjonuje nasza reporterka Anna Wendzikowska, od samego rana trwają przygotowania, a bukmacherzy próbują zgadywać, kto wróci do domu ze statuetką. Według nich, największą szansę na nagrodę w kategorii najlepszy film ma „1917”. Wszystkich interesują także kategorie aktorskie, bo jak twierdzą specjaliści to właśnie aktorzy są pewnego rodzaju wizytówką filmu. Wśród faworytów w kategorii Najlepszy aktor wymienia się Joaquina Phoenixa, za brawurową rolę w produkcji „Joker”, a zdecydowaną damską faworytką jest Renee Zellweger i jej spektakularna rola w filmie "Judy". W rolach drugoplanowych na zwycięzcę typowany jest Brad Pitt. Jednak to, co interesuje nas chyba najbardziej to polskie wątki.

Niestety bukmacherzy nie są łaskawi dla filmu Jana Komasy „Boże Ciało”. Chociaż film jest fantastyczny, ma silnych kontrkandydatów, zwłaszcza południowo-koreański „Parasite”

– przyznała Ania.

Na dzisiejszej gali pojawi się jeszcze jeden polski wątek. Będzie nim wokalistka Katarzyna Łaska, która wraz z innymi artystami zaśpiewa na scenie piosenkę z filmu „Kraina Lodu 2”.

Noc Oscarowa z pewnością pełna będzie przeróżnych niespodzianek. Czerwony dywan czeka już w gotowości na ceremonię, która w Los Angeles rozpoczyna się o godzinie 17. W Polsce transmisja relacjonowana będzie dziś o godzinie 2 w nocy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości