Gwiazdy

Will Smith został poproszony o opuszczenie ceremonii Oscarów. "Odmówił"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Will Smith

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej wydała oświadczenia w sprawie zachowania Willa Smitha w trakcie rozdania Oscarów. Aktor spoliczkował prowadzącego galę komika Chrisa Rocka. Poproszono go, by opuścił ceremonię. Trwa dochodzenie w sprawie incydentu. Jakie konsekwencje czekają zdobywcę Oscara?

Will Smith odpowie za uderzenie Chrisa Rocka

Will Smith w trakcie ceremonii wręczenia Oscarów wszedł na scenę i spoliczkował Chrisa Rocka. Komik chwilę wcześniej żartował na temat wyglądu żony aktora, Jady Pinkett Smith. Gwiazda od wielu lat choruje na łysienie plackowate.

Polskie gwiazdy wspierają Ukrainę

Daniel Olbrychski dla Ukrainy
Daniel Olbrychski dla UkrainyDaniel Olbrychski
wideo 2/5

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej zawiadomiła, że trwa dochodzenie dotyczące wydarzeń na gali Oscarów.

- Sprawy potoczyły się w sposób, którego nie mogliśmy przewidzieć – przekazał Reuters, powołując się na oświadczenie Akademii. - Wyjaśniamy, że pan Smith został poproszony o opuszczenie ceremonii, ale odmówił. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mogliśmy sobie inaczej poradzić z tą sytuacją – dodano.

Will Smith - co mu grozi za spoliczkowanie Chrisa Rocka?

Dochodzenie trwa, a jak informuje Akademia, Will Smith może ponieść surowe konsekwencje. Za naruszenie standardów zachowania, "w tym niestosowny kontakt fizyczny, obraźliwe i groźne zachowanie oraz naruszenie integralności Akademii", może zostać ukarany zawieszeniem, wydaleniem lub innymi sankcjami. Decyzja w tej sprawie ma zapaść 18 kwietnia.

Zachowanie aktora zostało przez Akademię oficjalnie potępione. Will Smith przeprosił Chrisa Rock'a za swoje zachowanie.

- Chciałbym cię publicznie przeprosić, Chris. Przesadziłem i popełniłem błąd - napisał laureat Oscara za najlepszą rolę męską.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Paul Morigi/Contributor/Getty Images

Pozostałe wiadomości