Gwiazdy

Tadeusz Łysiak bez Oskara za film "Sukienka". "Trzeba robić swoje"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Jan Pachlowski 
Oscarowa noc za nami
Oscarowa noc za namiDzień Dobry TVN
wideo 2/11

Za nami 94. gala rozdania Oscarów. Niestety polski film krótkometrażowy "Sukienka" nie zdobył prestiżowej nagrody. Czy reżyser obrazu, Tadeusz Łysiak jest zawiedziony werdyktem? Kogo poznał w Los Angeles? Jak ocenia wyczyn Willa Smitha? Z młodym twórcą rozmawiał reporter TVN24, Jan Pachlowski.

Oscary 2022. Tadeusz Łysiak o braku nagrody dla filmu "Sukienka"

Polacy coraz śmielej walczą o nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. W tym roku "Sukienka" w reżyserii Tadeusza Łysiaka zdobyła oscarową nominację, co dla twórców jest olbrzymim sukcesem. Ostatecznie produkcja przegrała z filmem "The Long Goodbye".

- Niczym się nie przejmujemy. To naprawdę wspaniałe przeżycie. Najlepsze, jakie mogło być. Film, który wygrał jest bardzo dobry. Opowiada o ważnej, społecznej sprawie. Cieszymy się, że taki, a nie inny film wygrał. Jesteśmy zachwyceni tym, co nas spotkało. Film ("Sukienka" - przyp. red.) w życiu nie pretendował do tego, by być tu, gdzie jest, a jednak się znalazł. To po prostu coś niesamowitego. To piękne przeżycie, które będę zawsze pamiętał - mówił prosto z Los Angeles Tadeusz Łysiak dla Dzień Dobry TVN.

Z oscarowej nocy twórca najbardziej zapamięta rozmowę z reżyserem i scenarzystą Adamem McKay'em. - Spotkałem się z nim zupełnie przypadkowo, gdzieś w kącie, na zewnątrz, w korytarzu. Najpierw nie do końca go poznałem, dopiero po chwili. To było po tym, jak nie dostaliśmy Oscara. Powiedział mi, że bardzo mu się spodobał nasz film i żebym w ogóle się nie przejmował. Ktoś wygrywa, ktoś przegrywa i trzeba robić swoje - przekazał reżyser "Sukienki".

Tadeusz Łysiak skomentował wyczyn Willa Smitha

Podczas 94. gali rozdania Oscarów doszło do zdarzenia, które komentuje cały świat. Will Smith uderzył bowiem w twarz Chrisa Rocka. Czy zdaniem Tadeusza Łysiaka to była ustawka?

- Zupełnie nie umiem tego ocenić. Nie wiem, co się zdarzyło. Wydaje mi się jednak, że to ustawka. Tam raczej nie ma rzeczy niezaplanowanych. (...) Jeżeli chodzi o galę rozdania nagród, to raczej wszystko jest wyreżyserowane. (...) Nie umiem tego ocenić naprawdę. Nawet bycie tam na żywo, nic nie zmienia. Byliśmy tak samo zaskoczeni - przyznał rozmówca Jana Pachlowskiego.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Jan Pachlowski 

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości