Gwiazdy

Glenn Close skradła show na oscarowej gali. Cały świat mówi o tym, co zrobiła

Gwiazdy

Cover Video/x-news

Nominowana do Oscara Glenn Close wciąż czeka na swoją pierwszą statuetkę. Aktorka miała już osiem szans, ale wciąż nie otrzymała nagrody. Mimo to, została bohaterką oscarowej gali. Dlaczego? Zobacz, co zrobiła i dlaczego mówi o niej cały świat.

Oscary 2021. Glenn Close twerkuje na gali

To była wyjątkowa gala oscarowa. Ze względu na pandemię koronawirusa ceremonia wręczenia Oscarów została przełożona z lutego na kwiecień. Na dodatek, wydarzenie nie odbyło się tak, jak dotychczas wyłącznie w Dolby Theathre w Hollywood. Tym razem, tam zorganizowano część artystyczną, natomiast laureaci odebrali swoje nagrody na Union Station w Los Angeles. Ograniczono też liczbę gości, ale zdecydowano, że nie dojdzie do połączeń internetowych, aby uniknąć obrazków znanych np. ze Złotych Globów, kiedy to niektórzy artyści pokazywali się w piżamach.

Wśród gości oscarowej gali była nominowana w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa Glenn Close. Wyróżnienie otrzymała za rolę w filmie "Elegia dla bidoków", a była to jej ósma nominacja do Oscarów. Mimo że po raz kolejny nie otrzymała statuetki, pod koniec ceremonii udowodniła, że humor jej nie opuścił. Kiedy aktor Lil Rel Howery pojawił się wśród publiczności i poprosił, aby gwiazdy odgadywały, czy puszczone przez DJ Questlove piosenki, były w przeszłości nominowanych do Oscara, podszedł także do Close.

Aktorka trafiła na "Da Butt" z filmu "Szkolne oszołomienie". Doskonale wiedziała, że utwór nie miał nominacji i podkreśliła, że to był wielki błąd Akademii. Kiedy została zapytana, czy wie, jak zatańczyć do tej piosenki, Glenn Close wstała i rozpoczęła twerkowanie. To rozbawiło wszystkich zgromadzonych na sali i stało się jednym z tych momentów, o których mówi się najczęściej w kontekście Oscarów 2021.

Wideo z twerkującą Glenn robi furorę w sieci. Internauci nie ukrywają, że aktorka skradła swoim tańcem nie tylko show, ale także ich serca.

  • Tańcząca Glenn zrobiła mi dzień.
  • Muszę przyznać, że Glenn Close wymiata.
  • Glenn Close właśnie zdobyła swój pierwszy Oscar za najlepszy krótkometrażowy film na żywo.

- czytamy w sieci.

Niektórzy komentatorzy twierdzą natomiast, że "występ" Close był nie na miejscu i to skandal, że ta część gali trwała dłużej niż na przykład wspomnienie zmarłych w minionym roku twórców filmowych.

Oscary 2021. Kto wgrał?

Glenn Close przegrała wyścig o Oscara 2021 w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa z Yuh-Jung Youn, która oczarowała swoim występem w filmie "Minari". Poza nią, nagrody otrzymali także m.in. Frances McDormand za rolę w "Nomadland" , Anthony Hopkins za film "Ojciec" oraz Daniel Kaluuya za kreację w produkcji "Judas and the Black Messiah".

"Obiecująca. Młoda. Kobieta" otrzymała Oscara za scenariusz oryginalny, a "Ojciec" - scenariusz adaptowany. W kategorii Najlepszy reżyser triumfowała Chloé Zhao za "Nomadland".

Zobacz pełną listę zwycięzców Oscarów 2021!

Zobacz wideo: Po raz 93. w historii rozdano Oscary. Oto zwycięzcy

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości