Gwiazdy

Oscary 2020. Oto najpiękniejsze kreacje gali

Gwiazdy

Ceremonia wręczenia najważniejszych nagród filmowych na świecie to wielkie wydarzenie nie tylko dla fanów kina, ale i miłośników mody. Na czerwonym dywanie nie zabrakło powalających na kolana stylizacji. Zobacz, jak prezentowały się największe gwiazdy filmu. Kto wyglądał najlepiej?

Uroczystość rozdania Oscarów - jak co roku - przyciągnęła największe światowe gwiazdy kina i estrady. Najważniejsi projektanci stworzyli kreacje specjalnie na ten wieczór. Prezentujemy najciekawsze z nich.

Oscary 2020 - zjawiskowe kreacje na gali

Tegoroczną galę Oscarów uświetniły gwiazdy największego formatu. Po czerwonym dywanie przeszły m.in. Penélope Cruz, Natalie Portman, Margot Robbie, Renée Zellweger czy Scarlett Johansson. Polską kinematografię reprezentowali twórcy „Bożego Ciała” nominowanego w kategorii najlepszy film międzynarodowy - Jan Komasa, Bartosz Bielenia, Eliza Rycembel i Tomasz Ziętek.

Zeszłoroczna zwyciężczyni Oscara, Regina King, postawiła na bladoróżową kreację od Versace. W sukni tego włoskiego domu mody pojawiła się również Margot Robbie. Australijska aktorka zaprezentowała się w pięknej, czarnej stylizacji vintage.

Włoska moda bez wątpienia zdominowała tegoroczną galę Oscarów. Zarówno Laura Dern, jak i Renée Zellweger postawiły na powalające suknie z metką Armaniego. Z kolei Salma Hayek i Saoirse Ronan wystąpiły w kreacjach od Gucciego.

Natalie Portman zaprezentowała się w jednej z najoryginalniejszych stylizacji wieczoru. Na sukni od Diora wyszyte zostały nazwiska kobiet, które nie zostały w tym roku nominowane do Oscara. W kreacji francuskiego domu mody pojawiała się również Charlize Theron. Jej zjawiskowa, czarna kreacja była istną sensacją czerwonego dywanu.

Na czerń postawiła również Penélope Cruz, która przeszła po czerwonym dywanie w zjawiskowej sukni od Chanel. Na francuską markę zdecydowała się również Billie Eilish. Gwiazda muzyki zaprezentowała się w oryginalnym, białym komplecie.

Polskie gwiazdy na Oscarach

Na tegorocznej gali nie zabrakło w tym roku polskiego akcentu. Na czerwonym dywanie pokazała Eliza Rycembel w specjalnie zaprojektowanej na ten wieczór sukni od Gosi Baczyńskiej. Wraz z nią pozowali Bartosz Bielenia, Tomasz Ziętek i Jan Komasa. Reżyser „Bożego Ciała” postawił na szyty na miarę smoking z metką Diora.

Zjawiskowo zaprezentowała się również Kasia Łaska . Podczas swojego występu na gali Oscarów miała na sobie suknię od Paprocki & Brzozowski, a po czerwonym dewanie przeszła w kreacji Violi Piekut.

Zobacz też:

Oscary 2020 rozdane. Zobacz relację naszej reporterki

Aktorzy "Bożego Ciała" - jak się czują przed oscarową galą? "Jak przed studniówką. Trzeba się ładnie ubrać i nie zrobić wstydu"

Polka zaśpiewa na oscarowej gali. Jak zareagowała na tę propozycję? "Ręce zaczęły mi się trząść"

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości