Gwiazdy

Omenaa Mensah o patchworkowej rodzinie. „Vanessa chciała mieć rodzeństwo, namawiała mnie na in vitro”

Gwiazdy


Omenaa Mensah żyje w szczęśliwym związku i wraz z ukochanym tworzy patchworkową rodzinę. Niedawno jej najstarsza córka obchodziła osiemnaste urodziny, co oznacza, że już niebawem wyfrunie z rodzinnego gniazda. Jakie plany na przyszłość ma dziewczyna? O maturze, rodzeństwie, relacji z mamą i pierwszej podróży do Afryki Vanessa i Omenaa rozmawiały z Mateuszem Hładkim.

Osiemnastka Venessy

Córka Omeny skończyła w tym roku 18 lat. Jak czuje się po osiągnięciu pełnoletności? Vanessa przyznała, że z jej punktu widzenia niewiele się zmieniło. Co prawda może już wyjść do sklepu i legalnie kupić wino, ale nie wykorzystuje tego i stawia na zdrowy sok marchewkowy. Taki wybór ma związek z tym, że dziewczyna ostatnio dość intensywnie dba o swoją kondycję, biega i zwraca uwagę na to, co je. Jak Vanessa w czasie kwarantanny świętowała swoje osiemnaste urodziny? Impreza odbyła się w kameralnym gronie najbliższych osób. Nie zabrakło rodziny i dwójki przyjaciół. Tego wieczoru wszyscy zasiedli do wspólnej kolacji, a następnie rozpoczęły się rodzinne gry.

Życie patchworkowej rodziny

W życiu Omeny także nastąpił dobry czas. Dziennikarka stworzyła ze swoim partnerem Rafałem Brzoską wspaniałą patchworkową rodzinę, która świetnie się dogaduje. Pogodynka z poprzedniego związku ma 18-letnią córkę Vanessę, a jej partner dwie córki: 16-letnią Wiktorię oraz 9- letnią Karolinę. Para w zeszłym roku powitała także na świecie synka Vincenta. Co na to najstarsza córka? Vanessa przyznała, że bardzo się cieszyły, że w końcu ma rodzeństwo, którego tak pragnęła. Jako mała dziewczynka wychowywała się sama, było to trudne, szczególnie gdy mama bardzo dużo pracowała.

Mamy bardzo fajną rodzinkę. Zawsze Vanessa chciała mieć rodzeństwo i to nawet się ocierało o szantaże, kiedy była małą dziewczynką. Prawie mnie namawiała, żebym in vitro zrobiła. Natomiast szczęśliwie się tak złożyło, że jest Vincent i dwie super siostry, które zyskała dzięki Rafałowi

– powiedziała Omenaa.

Młodsze rodzeństwo także zaakceptowało Vandessę. Omenaa zdradziła, że na urodziny najstarsza córka dostała od jednej z sióstr wzruszający prezent. Wiktoria nagrała wspaniały film, na którym wspominała wszystkie wspólnie spędzone wakacje. To było coś unikalnego i niewymuszonego.

Pięknie napisała, że 'kocham cię siostrzyczko'. Naprawę dziewczyny jak są razem, to tańczą, wygłupiają się, jest hałas. Ja jestem zmęczona o 20:30 bardzo, ale jest to dla mnie jedna ze wspanialszych chwili

– powiedziała dziennikarka.

Edukacja oraz plany na przyszłość

Vanessa obecnie kontynuuje swoją edukację w języku angielskim, a w maju przyszłego roku podchodzić będzie do międzynarodowej matury. Jak przyznała, egzaminów nie będzie mało, przedmioty, które wybrała to chemia, biologia, psychologia, język polski i angielski. Co 18-latka chce robić w przyszłości?

Mam zamiar podążać w kierunku medycznym

– zapewnia.

Vanessa interesuje się plastycznością mózgu, czyli jego zdolnością do zmian, które następują przez całe życie. Jak zdradziła, stosując odpowiednią terapię, ludzie po udarach mają duże szanse na częściowy powrót do zdrowia.

Pierwszy wyjazd do Afryki i relacja matka-córka

Omenaa wraz z córką pierwszy raz wybrała się do Afryki, gdy Vanessa miała 11 lat. Chociaż podróż wiązała się z wieloma pozytywnymi przeżyciami, początkowo córka dziennikarki nie była przekonana do wyjazdu. Dziewczynka bała się o bezpieczeństwo ich obu, a także panującej na miejscu malarii i eboli.

Mama wpadła na pomysł, że zrobi mi prezentację i pokaże Afrykę z innej strony. Pokazała mi Kilimandżaro, piękną Sawannę. Powiedziała, że świat nie jest czarno-biały, a ja się absolutnie zakochałam

– powiedziała Vanessa.

Teraz rodzina do Afryki jeździ każdego roku. Zafascynowana córka dziennikarki z wyjazdu przywozi piękne zdjęcia, ukazujące dzieci, które tak jak każde inne potrafią się cieszyć i mimo wielu przeciwności losu żyją pełnią życia.

To jest też coś, o co kiedyś poprosił mnie mój tata, żebym nie pokazywała Afryki takiej, jaką pokazują ją wszyscy. Zamiast dzieci ze spuchniętym brzuchem, żeby pokazać piękną kolorowość i wyjątkowość tego miejsca i ludzi

– powiedziała Omenaa.

Jak obecnie kształtuje się relacja matka-córka? Omenaa przyznała, że zawsze może liczyć na córkę, gdy dzieje się coś naprawdę ważnego. Ponadto Vanessa nigdy nie sprawiała problemów i nie wymykała się z domu.

Moja mama jest też moją przyjaciółką, nie tylko mamą. Czasami nakrzyczy jak każda mama, ale otrzymałam od niej bardzo dużo swobody i wsparcia

– powiedziała Vanessa.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości