Gwiazdy

Omenaa Mensah Gwiazdą Dobroczynności: "My, Polacy możemy pomagać dzieciom w Afryce, bo już nas na to stać"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Ogromna wrażliwość, skuteczność działań dobroczynnych i pomysłowość w angażowaniu innych gwiazd w akcje na rzecz dzieci. Te cechy doceniła w Omenie Mensah kapituła Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności", która przyznała dziennikarce Nagrodę Honorową. Z laureatką rozmawialiśmy o jej działalności charytatywnej i pomocy innym.

Gwiazdy Dobroczynności

„Gwiazdy Dobroczynności” to jedyna w Polsce kampania medialna promująca i nagradzająca zaangażowanie społeczne znanych osób. XI Bal Charytatywny wieńczący obecną edycję plebiscytu odbędzie się pierwszego dnia wiosny, czyli 21 marca w Warszawie. Honorową Gwiazdę Dobroczynności odbierze wtedy Omenaa Mensah - dziennikarka, prezenterka telewizyjna i założycielka fundacji. Kapituła doceniła jej ogromną wrażliwość, skuteczność działań dobroczynnych, wysiłki w rozwijaniu fundacji i pomysłowość w angażowaniu innych gwiazd w swoje akcje na rzecz dzieci.

Tematy, którymi się zajmuję, są mało wdzięczne. Dlatego, że są to dzieci w Afryce, gdzieś daleko, z którymi nie mamy na co dzień do czynienia. I to przez pierwsze dwa lata był największy problem mojej fundacji: dlaczego pomagam w Afryce, a nie gdzieś u nas? Dlatego, że tamte dzieci naprawdę potrzebują pomocy i my jako Europejczycy, Polacy, możemy im tę pomoc dać, bo już nas na to stać

- podkreśla Omenaa Mensah.

Na czym polega działalność Omenaa Foundation?

W 2014 roku dziennikarka założyła Omenaa Foundation. Dzięki zebranym funduszom już w kwietniu 2017 r. rozpoczęła budowę szkoły „Kids Haven” w Temie (Ghana) dla podopiecznych ośrodka „Don Bosco” ojców Salezjanów. Trafiają tam najmłodsze ofiary przemocy i niewolniczej pracy. Ośrodek zapewnia im opiekę̨, jedzenie i naukę̨. Prezenterka regularnie zabiera na plac budowy polskie gwiazdy, dzięki czemu inicjatywa zyskuje rozgłos i kolejnych sponsorów.

Rozpoczęcie pierwszych lekcji w szkole planowane jest wrześniu 2020 roku. Na potrzeby prac wykończeniowych powstały projekty specjalne m.in. „Każda koszula pomaga” , spektakl „Czarno to widzę” , ciekawe partnerstwa z polskimi i zagranicznymi firmami oraz aukcje charytatywne i bale dobroczynne.

Omenaa nie tylko sama udziela się charytatywnie, ale także zaraża tym swoją córkę. Vanessa dwa razy była na wolontariacie, a ostatnio przygotowała zdjęcia z Afryki. Działalność́ dobroczynna prezenterki nie ogranicza się jedynie do jej własnej fundacji. Od lat na jej wsparcie mogą liczyć również podopieczni Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości