Gwiazdy

Olga Nowotarska. Polska modelka, którą zachwycił się sam Ralph Lauren

Gwiazdy

Olga Nowotarska to polska modelka, którą pokochały największe marki na świecie. 23-latka pochodzi z Radomia. Lepiej niż na wybiegu, czuje się przed obiektywem aparatu. Modelka jeździ na sesję zdjęciowe w najróżniejsze zakątki świata. Pracowała już między innymi: w Nowym Jorku, Paryżu, Madrycie czy w Tokio. Jest również twarzą jednej z największych i najbardziej prestiżowych marek kosmetycznych na świecie. Z modelką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

Szara myszka, która nie wierzyła w siebie

Kariera Olgi Nowotarskiej zaczęła się niespodziewanie i jak na panujące standardy w branży mody, dość późno, bo w wieku 20 lat (dziewczyny zaczynają obecnie w wieku 14, 15 lat). Wiek nie był dla Olgi żadną przeszkodą w wejściu na sam szczyt. Co więcej, Nowotarska przyznała, że kiedy miała 20 lat była już asertywną kobietą. Nastolatki nie zawsze potrafią postawić granice i powiedzieć nie.

Moja kariera zaczęła się naprawdę niespodziewanie. Jeden z agentów napisał do mnie na Facebooku. Czy chciałabym zostać modelką, czy mam jakąś agencję i zaprosili mnie na casting. Na początku trochę wyśmiałam tę wiadomość, ponieważ byłam taką szarą myszką. Nie wierzyłam w siebie kompletnie. Pokazałam tę wiadomość mojemu chłopakowi, który kazał mi następnego dnia spakować szpilki i kostium.

Partner Olgi namówił ją do tego, by spróbowała swoich sił i wystartowała w castingu. Olga tak bardzo nie wierzyła w swoje powodzenie, że założyła się z chłopakiem o 10 zł, że agencja nie będzie ją zainteresowana. Zakład przegrała.

>>> Zobacz też: Jak zostać modelką po pięćdziesiątym roku życia?

O modelkę zabiegają najwięksi światowi projektanci

Ku jej zaskoczeniu agencja podpisała z Olgą kontrakt już podczas pierwszego spotkania. Od tego czasu minęły trzy lata, a o Polkę zabiegają światowi projektanci. Olga mile wspomina spotkanie z samym Ralphem Laurenem, który uznał dziewczynę za bardzo inspirującą postać. Projektant przymierzał na modelce wszystkie pokazowe kreacje.

Jadąc na spotkanie i przymiarki nie spodziewałam się, że go spotkam. Wszedł taki starszy pan w dresie w sportowych butach. Był przemiły.

Olga przyznała również, że Polki w świecie modowym mają wyrobioną, bardzo dobrą opinię.

Branża lubi pracować z Polkami, bo są pracowite, dokładne, nigdy się nie spóźniają, są przygotowane, mają zrobione manicure, pedicure, umyte włosy. Dziewczyny z innych krajów zaniedbują takie rzeczy.

Rodzina Olgi jest z niej bardzo dumna, wspiera ją i cieszy się z kolejnych sukcesów. Choć jak przyznała modelka, rodzice, podobnie jak ona, nie byli przygotowani na tak duży sukces.

Dla wszystkich to było nowe, dla mnie i dla moich rodziców również.

- podsumowała Olga.

Zobacz też:

Tak mieszka słynna polska modelka.

Alexa Łuczak. Polska modelka podbija Japonię.

Bijoch: "Dostanie się na Uniwersytet Columbia to jak gra w szachy".

Anja Rubik: "Edukacja seksualna to nie kamasutra".

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości