Gwiazdy

Olga Buława. Kim jest Miss Polski 2018?

Gwiazdy

Aktualizacja:

W Krynicy Zdroju odbyły się wybory Miss Polski 2018. Koronę najpiękniejszej zdobyła, pochodząca ze Świnoujścia, Olga Buława. Dlaczego zgłosiła się do konkursu? Co w jej życiu zmieni tytuł miss? Jakie studia skończyła? W jakim zawodzie pracuje? Z nową Miss Polski spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

-Zgłosiłam się do konkursu, żeby się dowartościować. Wbrew pozorom, wiele dziewczyn zgłasza się do tego typu konkursów, by nabrać pewności siebie. Nauczyć się ładnie poruszać, poprawnie się wysławiać.

- zdradziła Olga w rozmowie z naszym dziennikarzem.

Podczas finałowego wieczoru Oldze towarzyszyła tak duża adrenalina, że nawet nie czuła ciężaru korony, która waży kilka kilogramów. Dopiero następnego dnia, kiedy emocje opadły, poczuła zmęczenie, doskwierający ból nóg od wysokich obcasów i ciężar korony Miss.

W czasie finału konkursu Olgę wspierała najbliższa rodzina oraz ukochany, o którym najpiękniejsza Polka nie chce za bardzo mówić.

- Niech ta sfera pozostanie już moją tajemnicą.

- zaznaczyła w rozmowie z Marcinem Sawickim.

Kim jest Miss Polki 2018?

Olga Buława pochodzi ze Świnoujścia. Była najstarszą uczestniczką konkursu, ma 27 lat. Olga jest tegoroczną absolwentką prawa. Na co dzień pełni odpowiedzialną funkcję szefowej pokładu w polskich liniach lotniczych. Olga dba o bezpieczeństwo pasażerów samolotu. Stewardessą została dlatego, że kocha podróże.

Co w jej życiu zmieni tytuł Miss.

Tytuł najpiękniejszej Polki to nie tylko przywilej, Miss ma również wiele obowiązków. Przed Olgą wiele podróży oraz spotkań. Olga Buława w rozmowie z Marcinem Sawickim przyznała, że zupełnie nie spodziewała się takiego zakończenia roku.

-Jestem ciekawa, co przyniesie ten rok. Interesuje mnie, jak zareagują moi pasażerowie.

Wybory Miss Polski

To konkurs piękności organizowany w Polsce od 1990 roku. Konkurs corocznie odbywa się etapowo. Eliminacje są organizowane na poziomie regionalnym. W kolejnym etapie zwyciężczynie oraz wicemiss w poszczególnych regionach biorą udział w ćwierćfinale i w półfinale. Wyłonione przez jury finalistki biorą udział w wielkim finale, gdzie główną nagrodą jest tytuł Miss Polski. Do 2014 roku zwyciężczyni reprezentowała Polskę w konkursie Miss World, a od 2015 roku również w prestiżowym konkursie Miss International. Oprócz tego zwyciężczynie reprezentują nasz kraj w międzynarodowym konkursie Miss Supranational, który od kilku lat jest organizowany w Polsce.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości