Gwiazdy

Od musicalu do nostalgicznej twórczości. Zespół ECHO z piosenką „Zawołaj”

Gwiazdy

Aktualizacja:

Ten głos mogliście już usłyszeć nie jeden raz. Zosia Nowakowska, wokalistka zespołu ECHO, to utalentowana artystka, która na swoim koncie ma kilka dużych projektów musicalowych i dubbingowych. W polskiej adaptacji nowej wersji Króla Lwa – dorosła Nala śpiewała właśnie jej głosem. W naszym studiu artystka wraz z zespołem wykonała piosenkę „Zawołaj”.

ECHO – nowy projekt

ECHO to nowa konstelacja muzyczna na polskiej scenie. Zespół powstał w wyniku spotkania Zofii Nowakowskiej, doświadczonej wokalistki o ogromnym dorobku scenicznym, z belgijskim producentem muzycznym Davidem Noxem. Dzięki współpracy dwojga powstał nowy projekt muzyczny- ECHO. Artyści stworzyli razem kilkanaście utworów inspirowanych klimatem retro i nostalgicznym, nieco „brudnym” brzmieniem, jednocześnie czerpiąc ze współczesnych, elektronicznych nurtów. Większość tych kompozycji trafi na ich pierwszy album.

Teksty do piosenek napisała Patrycja Kosiarkiewicz, która w mistrzowski sposób oddała klimat powstały podczas spotkań Zosi i Davida, klimat przesycony melancholią, refleksją, ale też pełen emocji i energii.

Zosia Nowakowska – kariera muzyczna

Zosia Nowakowska rozpoczynała swoją karierę muzyczną jako nastolatka w teatrze muzycznym Studio Buffo, gdy w 2004 roku wcieliła się w rolę Julii w musicalu „Romeo i Julia”. W ten sposób zaczęła się jej trwająca do dziś musicalowa przygoda. Od kilku lat występuje w Teatrze Roma, gdzie grała główne role w musicalach: „Mamma mia”, „Piloci”. W najnowszej produkcji Romy - musicalu „Aida” można zobaczyć ją w roli Amneris. Głos Zofii można usłyszeć również w różnych projektach muzycznych na scenach całej Polski (m. in. na koncertach Piotra Rubika i Jacka Cygana), a także na ekranach kin. Ostatnio w polskiej adaptacji nowej wersji Króla Lwa – dorosła Nala śpiewała właśnie jej głosem.

Na naszej scenie Zosia zaśpiewała wraz z zespołem ECHO piosenkę pod tytułem: „Zawołaj”. Utwór opowiada o tęsknotach, za tym co było, jak też za samym sobą z przeszłości - za utraconą gdzieś po drodze, zapomnianą częścią samego siebie, za bezpieczeństwem, domem i bliskością drugiego człowieka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości