Gwiazdy

Patryk Vega pokazuje "Oczy diabła". Jego dokument o handlu dziećmi trafił do sieci

Gwiazdy

x-news

Patryk Vega zrobił kolejną niespodziankę fanom i opublikował w sieci swój najnowszy film. Reżyser przypomniał, że swoją karierę zaczynał od filmów reporterskich i opublikował dokument "Oczy diabła", który traktuje o nielegalnym handlu dziećmi. Co jednak w tym wszystkim najciekawsze to fakt, że najnowszy film Vegi obejrzysz za darmo.

W Internecie pojawił się najnowszy dokument Patryka Vegi pt. "Oczy diabła". Reżyser przedstawia w nim wyniki śledztwa, które wszczął po tym, jak osoba ze światka przestępczego skontaktowała go z matką planującą sprzedać swoje dziecko do… domu publicznego.

Patryk Vega o handlu dziećmi

We wstępie do filmu reżyser informuje, że postanowił uratować to dziecko, a z czasem także nakręcić film o tym nielegalnym procederze. Już w zeszłym roku reżyser zapowiadał, że "opowie, w jaki sposób w dzisiejszej Europie legalnie sprzedać dziecko". Na realizację tej obietnicy Vegi nie trzeba było długo czekać.

W jednej ze scen swojego dokumentu Patryk Vega bezpośrednio zwraca się do przewodniczącej Komisji Europejskiej, Ursuli von der Leyen:

- Opowiem Pani, w jaki sposób w dzisiejszej Europie legalnie sprzedać dziecko do burdelu albo na narządy. I jak sprawić, żeby tego dziecka nikt nigdy nie szukał.

W swoim wpisie na Facebooku Vega podziękował jednak przewodniczącej KE za wszelkie działania mające na celu zapobieżenie nielegalnemu handlowi dziećmi:

- Mamy pełne przekonanie, że tylko wspólne działanie na rzecz ochrony bezpieczeństwa dzieci przyniesie efekty. Handel ludźmi, w szczególności dziećmi, dotyczy wszystkich krajów w Europie, dlatego w kooperacji z Komisją Europejską oraz międzynarodowymi instytucjami i organami ścigania będziemy walczyć, by uderzyć w ten proceder - napisał Vega na Facebooku.

"Oczy diabła" i filmy Patryka Vegi o handlu dziećmi

"Oczy diabła" to film pełen dramatycznych scen. W największej mierze składają się na nie rozmowy z kobietą, która planowała sprzedać swoje nienarodzone wówczas dziecko. Dokument ten to nie pierwsza produkcja, w której Vega mierzy się z tematyką handlu małoletnimi. Reżyser już od kilku dobrych miesięcy zapowiada premierę filmu "Small world". Obraz ten ma być fabularnym zapisem śledztwa, które od kilku lat prowadził na własną rękę. Film doczekał się już nawet swojej zapowiedzi, w której pada dramatyczne pytanie "Jakim gatunkiem jesteśmy, jeśli nie potrafimy ochronić własnych dzieci?". Akcja filmu rozgrywa się w czterech krajach: Rosji, USA, RPA i Polsce. W roli głównej zobaczymy Piotra Adamczyka. "Small world" ma opowiedzieć historię czteroletniej dziewczynki, która zostaje uprowadzona z jednej z polskich wsi, a do jej odnalezienie dochodzi dopiero po 14 latach. Film nie ma jeszcze ustalonej daty premiery.

Gdzie obejrzeć "Oczy diabła"?

"Oczy diabła" to dokument, który Paryk Vega udostępnił fanom na swoim profilu na Facebooku a także w serwisie streamingowym YouTube. Reżyser uznał problem handlu dziećmi za na tyle istotny, że zdecydował się pokazać go zupełnie za darmo. Nagranie obejrzysz także poniżej. Zastrzegamy jednak, że jest to produkcja jedynie dla widzów o szczególnie mocnym nerwach:

Zobacz też:

Julia Wieniawa w czerwonej bieliźnie. Zapowiedź nowego filmu Patryka Vegi "Small World"

Premiera filmu „Bad Boy”. Patryk Vega: „Mnie fascynuje piłka od strony świata przestępczego”

Chcą zabrać babci wnuczkę i umieścić ją w austriackim domu dziecka. "Powrót tam będzie dla niej nieszczęściem"

Autor: Oscar Dąbkowski

Pozostałe wiadomości