Gwiazdy

O czym się mówi w Londynie? Poznajcie gorące newsy z Wielkiej Brytanii

Gwiazdy


Jakie problemy przeżywa rodzina królewska? Co spowodowało smutek u Meghan Markle? Która gwiazda popu pojawiła się na protestach "Black Lives Matter"? W Wielkiej Brytanii zawsze coś się dzieje. O wszystkim opowiada nasza reporterka Anna Senkara.

Urodziny księcia Filipa

"Royalsi" mieli ostatnio wyraźne powody do świętowania. Książę Filip, mąż Królowej Elżbiety II obchodził 99 urodziny! Z tej okazji para zapozowała na tle zamku Windsor. Oficjalne zdjęcie dla poddanych zostało opublikowane na instagramowym profilu królewskiej rodziny.

Książę Filip jest z Królową Elżbietą ponad 70 lat. Odbyli niezliczoną ilość podróży. Sam książę pokazywał się publicznie ponad 22 tysiące razy

- opowiadała Ania Senkara w Dzień Dobry TVN.

Książę słynie z wielu gaf oraz z tego, że mówi wszystko, co mu przyjdzie do głowy. Brytyjczykom to jednak nie przeszkadza - właśnie za ten humor go uwielbiają.

Problemy brytyjskiej rodziny królewskiej

Młodszy syn królowej Elżbiety II i księcia Filipa – książę Andrzej - wylądował na wszystkich okładkach. Amerykańscy śledczy pragną go bowiem przesłuchać w związku z jego znajomością z Jeffrey'em Epsteinem. To amerykański milioner, który w zeszłym roku popełnił samobójstwo, oczekując na proces w sprawie kontaktów seksualnych z nieletnimi.

Książę Andrzej udzielił głośnego wywiadu dla BBC, w którym niestety nie wyraził współczucia dla ofiar. Oznajmił, że nie ma z tą sprawą nic wspólnego. Inaczej twierdzi Virginia Roberts, która oskarżyła księcia o to, że ją molestował, kiedy była nastolatką.

Meghan Markle o rasizmie

Była księżna Sussex nagrała film do uczniów swojego byłego liceum z okazji zakończenia roku szkolnego. Pierwotnie miały być to wyłącznie gratulacje, ale Meghan odniosła się także do protestów "Black Lives Matter". Przemówienie było bardzo naturalne, a żona byłego księcia Harrego wspomniała o własnych doświadczeniach z rasizmem.

W '92 roku jako mała dziewczyna była świadkiem rasistowskich zamieszek w Los Angeles. Mówiła o tym, że z nieba leciał popiół, czuła zapach dymu, widziała okradane sklepy i ludzi z bronią

- mówiła nasza reporterka.

Meghan zakończyła wideo optymistycznie, mówiąc do licealistów: "Wy jesteście teraz gotowi, aby iść dalej w świat i go zmieniać"

Madonna na protestach "Black Lives Matter"

Tysiące ludzi, setki transparentów i walka o sprawiedliwość. W Londynie przetaczają się protesty "Black Lives Matter", na których widziano również królową popu. Protestujący byli zaskoczeni widokiem amerykańskiej piosenkarki. Choć Madonna była pilnowana przez ochroniarzy, wtopiła się w tłum i wspierała akcję.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Lewandowska

Reporter: Anna Senkara

Pozostałe wiadomości