Skąd moda na seriale kryminalne? Gwiazda "Szadzi", Maciej Stuhr: "Szukamy w nich odpowiedzi na pytanie, skąd bierze się zło"

Gwiazdy


Od kilku lat seriale kryminalne stają się coraz popularniejsze. Mowa zarówno o produkcjach fabularnych, jak i dokumentach. Skąd wzięło się to zainteresowanie kryminałem?

Seriale kryminalne - skąd ich popularność?

Odpowiedzi poszukaliśmy u Macieja Stuhra, który zagrał główną rolę w produkcji "Szadź" - serialu opowiadającym o religioznawcy prowadzącym podwójne życie - za dnia uczony, w nocy zaś seryjny morderca.

Jest moda na seriale w ogóle, nie tylko na seriale kryminalne. Zachwyciliśmy się jako widzowie, i jako twórcy filmowi tym, że historię warto opowiedzieć nie w 2 godziny, ale w 10 godzin. Szukamy więc w czymś innym atrakcji dla widza

- mówi Stuhr. I dodaje, że ten wydłużony czas pozwala na przekazanie większej części historii, opisanie wielu dodatkowych, ciekawych przygód.

Historiami kryminalnymi świat żyje dłużej niż istnieje film na świecie. Ludzie zaczytywali się w kryminałach w XIX wieku. Szukamy w nich odpowiedzi na pytanie, skąd bierze się zło. Nasze emocje są pobudzone. Zastanawiamy się, czy to kot złapie myszkę, czy myszka pogoni kota?

- stwierdza na koniec Maciej Stuhr.

"Szadź" - fabuła

Na obrzeżach Opola w okrutny sposób zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Dochodzenie wykazuje, że była jedną z wielu ofiar seryjnego zabójcy. Na miejscu zbrodni pojawia się komisarz Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska). Policjantka nie zdaje sobie jednak sprawy, że jej udział w śledztwie nie jest przypadkowy. Czy zdoła dotrzeć do mordercy, zanim ten wybierze kolejną ofiarę?

"Szadź" - opis serialu

Siedmioodcinkowy thriller z wątkiem kryminalnym w tle. W tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, a motywy jego działania. Co łączy sprawcę z komisarz prowadzącą śledztwo? Dlaczego wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny? Wyścig z czasem trwa. Czy komisarz Polkowska trafi na ślad mordercy i zapobiegnie kolejnym zbrodniom? Każdy odcinek odkryje przed widzami część prawdy o tym, co łączy policjantkę z Piotrem Wolnickim (Maciej Stuhr) – religioznawcą, pozornie wzorowym mężem i ojcem, który w okrutny sposób pozbawia życia swoje ofiary!

"Szadź" - obsada

W rolach głównych zobaczymy plejadę gwiazd, m.in. Macieja Stuhra ("Belfer", "Pisarze", "Polityka"), Aleksandrę Popławską ("Wataha", "Kobiety Mafii"), Cezarego Łukaszewicza ("Kruk. Szepty słychać po zmroku"), Bartosza Gelnera ("Legiony"), Annę Cieślak ("Na Wspólnej") i Emmę Giegżno ("Na bank się uda").

"Szadź" - kiedy premiera i gdzie oglądać?

Serial „Szadź” dostępny będzie na platformie player.pl. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się 30 kwietnia 2020 roku.

Zobacz także:

Autor: Anna Mierzejewska