Gwiazdy

Bohaterka "To tylko kilka dni" mierzy się z artrogrypozą. Barbara Kurdej-Szatan: "Sylwia jest wzorem do naśladowania"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Przed nami kolejny odcinek programu "To tylko kilka dni". Tym razem poznamy dzielną 28-letnią Sylwię Gajewską-Stankiewicz, młodą mamę, która mimo przeciwności losu, zaraża optymizmem. Do swojego świata wprowadzi Barbarę Kurdej-Szatan. Na kilka godzin przed emisją bohaterki opowiedziały w Dzień Dobry TVN o swoim spotkaniu.

"To tylko kilka dni" - nowy odcinek

"To tylko kilka" to nowy program TTV, który przybliża życie osób z niepełnosprawnością. Bohaterami serii są: Mateusz, Karolina, Beata, Kacper, Sylwia oraz ich bliscy, którzy na co dzień ich wspierają. W piątym odcinku poznamy historię Sylwii Gajewskiej-Stankiewicz, silnej i przedsiębiorczej kobiety, która mierzy się z artrogrypozą - wrodzoną sztywnością stawów. Jak wspomina swoje spotkanie z Barbarą Kurdej-Szatan?

- Muszę powiedzieć, że od razu z Basią, od pierwszego "cześć" poczułyśmy ogromne "flow". Myślę, że mamy bardzo dużo wspólnych tematów. Przede wszystkim to macierzyństwo. No i poradziła sobie świetnie. Zresztą to będzie widać. Basia się niczego nie bała. Ja również czułam, że jestem w dobrych rękach. Mimo że mąż wyjechał na urlop, to byłam spokojna. Ja i mój synek fajnie się bawiliśmy – mówiła w Dzień Dobry TVN bohaterka programu "To tylko kilka dni".

Tego samego zdania jest również aktorka. - To było cudownych kilka dni, bardzo kobiecych. Dużo się śmiałyśmy. Spędziłyśmy wspaniały czas - powiedziała Basia Kurdej-Szatan.

Sylwia jest mamą, żoną, fotomodelką i wizażystką. Teraz spodziewa się drugiego dziecka. Swoją postawą udowadnia, że chcieć, to móc. – Sylwia jest naprawdę wzorem do naśladowania. Osoba, która spotyka się z różnymi przeciwnościami losu i nie chodzi tu tylko o niepełnosprawność, pokazuje, jak można cały czas iść do przodu . Pokonywać to wszystko dzielnie, z uśmiechem. Warto ją naśladować i brać przykład - wyznała aktorka.

Barbara Kurdej-Szatan o programie "To tylko kilka dni"

Barbara Kurdej-Szatan przekonywała w Dzień Dobry TVN, że program "To tylko kilka dni" nie ma na celu pokazania, jak znana osoba sobie poradzi, tylko – wręcz przeciwnie. – To nie my jesteśmy gwiazdami. Jesteśmy tylko łącznikiem pomiędzy publicznością a osobami z niepełnosprawnościami. By pokazać, że to są takie osoby, jak my, które chcą i mogą tak samo żyć. Czasem po prostu trzeba im pomóc. Moim zdaniem ten program głównie ma na celu uświadomienie ludziom, żeby się nie bali. Ludzie często boją się zapytać, podejść, że to będzie niezręczne, nie w porządku, a jest tak, że musimy być otwarci. Musimy pomagać sobie nawzajem. Czasem wystarczy po prostu spytać, czy pomóc - tłumaczyła aktorka.

Sylwia Gajewska-Stankiewicz przyznała też, że jest otwartą osobą i sama informowała Basię, kiedy potrzebuje tej pomocy. To były czynności typu: wstanie z krzesła, zrobienie herbaty, czy zajęcie się synkiem. – Choć raz powiedziałam Basi - o nie, nie, tym razem ja zrobię herbatę – powiedziała z uśmiechem na ustach.

"To tylko kilka dni" - kiedy i gdzie oglądać?

Piąty odcinek z wyjątkowymi kobietami już dziś 13 czerwca o godz. 22:10 na antenie TTV.

Zobacz także:

Dorota Wellman przez wiele lat nie mogła zajść w ciążę. "Do piekła bym trafiła, żeby mieć dziecko"

Nie była gruba, a tak ją nazywali. Victoria wiele przeszła, by zaakceptować swój wygląd

Dlaczego starsze osoby nie chcą się szczepić? Dr Szułdrzyński wskazuje, kto za to odpowiada

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości