Gwiazdy

"Zrób, zjedz, powtórz". Nigella Lawson wraca z nową książką

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Anna Senkara
Nigella Lawson - zrób, zjedz, powtórz
Dzień Dobry TVNNigella Lawson - zrób, zjedz, powtórz

Do księgarni trafiła nowa kulinarna książka Nigelli Lawson pt. "Zrób, zjedz, powtórz". Jaki jest jej przepis na sukces? Dlaczego czasami warto ugotować tylko dla siebie? Na te pytania autorka odpowiedziała w rozmowie z Anną Senkarą, reporterką Dzień Dobry TVN.

Nigella Lawson - "Zrób, zjedz, powtórz"

Nigella Lawson to autorka bestsellerowych książek kucharskich i osobowość telewizyjna. Według jej przepisów gotują miliony ludzi na całym świecie. W Polsce właśnie ukazała się jej najnowsza książka pt. "Zrób, zjedz, powtórz".

Ta książka jest o rozkoszowaniu się smakiem jedzenia i o tym, jak je ugotować. Piszę też o niektórych składnikach, które kocham i przed którymi nie mogę się powstrzymać. Mam trochę obsesje na punkcie jedzenia i dużo o nim myślę, ale zauważyłam też podczas lockdownu, że wiele osób zaczęło bardziej interesować się tym, co danego dnia zjedzą i zorientowali się, jak bardzo jedzenie sprawia przyjemność. Już sama myśl o jedzeniu, podobnie jak gotowanie, potrafiło kształtować dany dzień.

Dlaczego warto gotować dla siebie?

Nigella Lawson samotnie spędzała lockdown, a czas ten wykorzystała oczywiście na gotowanie i dokończenie książki.

- Jestem zbyt zachłanna, żeby ciągle gotować dla innych, ale nigdy nie gotowałam tylko dla siebie tak długo. Trochę boję się teraz przyznać, ale to było wspaniałe. Dobrze ugotować coś samemu sobie, dla zwykłej przyjemności. Myślę, że to bardzo ważne i znacznie bardziej odprężające, bo nie stresujesz się tym, czy coś się uda. Kiedy ludzie mówią mi, że nie czują się zbyt pewnie gotując, to radzę im, żeby przez jakiś czas pogotowali tylko dla siebie, więc nie mają tego napięcia i nerwów, że są oceniani - tłumaczyła autorka bestsellerowych książek kucharskich.

Nigella Lawson zdradziła też, jakie dwa warunki powinien spełniać dobry przepis. Musi być:

  • wiarygodny,
  • elastyczny.

Co Nigella Lawson ma lodówce? Jaki jest sekret jej wyglądu? Posłuchaj całej rozmowy z naszą gościnią w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Anna Senkara

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości