Gwiazdy

Piotr Głowacki gra osobę z zespołem Aspergera. "Mogę spojrzeć na świat oczami innego człowieka"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
"Nieobecni". Piotr Głowacki opowiedział o swojej roli
"Nieobecni". Piotr Głowacki opowiedział o swojej roli Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/8

Na ekrany wraca doceniony przez widzów serial "Nieobecni". Drugi sezon produkcji, jak wynika z relacji aktorów, zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco niż poprzedni. Piotr Głowacki w rozmowie z reporterem Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl, opowiedział o losach swojego bohatera.

Piotr Głowacki o kontynuacji "Nieobecnych"

Piotr Głowacki w serialu "Nieobecni" wciela się w rolę podkomisarza Filipa Zachary. W kolejnym sezonie produkcji wątki prywatne jego bohatera wyjątkowo będą łączyć się z zawodowymi.

- Filip wchodzi w bliską relację z Milą, a raczej próbują w nią wejść. Jego cechy stają mu na drodze, ale robi wszystko, by móc się z nią porozumieć. Druga rzecz to jego praca, w której okazuje się, że zaczyna brać udział w śledztwie, w poszukiwaniu mu osoby bliskiej. Mamy tu najmocniejsze połączenie wątków zawodowych z prywatnymi - zdradził zakulisowo Piotr Głowacki.

Piotr Głowacki o postaci z zespołem Aspergera

Filip Zachara to bohater, u którego stwierdzono zespół Aspergera. Aktor, by być autentyczny, długo przygotowywał się do swojej pracy. Jakie kroki poczynił?

- Rozmawiałem z wieloma osobami. Komunikowałem się także na forum "Dorośli z zespołem Aspergera". Wiele osób odpowiadało na moje pytania. Poza tym czytałem książki, oglądałem dokumenty, żeby spróbować zanurzyć się w tym świecie. Najistotniejsze jest to, że spektrum to spektrum. Filip jest moim Filipem i muszę wziąć za niego pełną odpowiedzialność - mówił Piotr Głowacki.

- Za to kocham mój zawód, że dzięki takim rolom, mogę spojrzeć na świat oczami innego człowieka - podsumował.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości