Gwiazdy

Pierwszy radiowy serial kryminalny "Niech to usłyszą". O czym opowiada?

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
O tym serialu usłyszy cała Polska
O tym serialu usłyszy cała Polska Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Na antenie Radia Zet pojawi się serial kryminalny "Niech to usłyszą", w którym wystąpi gwiazdorska obsada. Jaką zagadkę trzeba będzie rozwikłać? Rąbka tajemnicy na temat fabuły uchylili w Dzień Dobry TVN aktorzy Mateusz Damięcki i Krzysztof Czeczot.

"Niech to usłyszą" - serial radiowy

Scenariusz serialu został napisany przez mistrzów polskiego kryminału, Wojciecha Chmielarza i Jakuba Ćwieka. Z kolei w obsadzie znaleźli się m.in. Margaret, Mateusz Damięcki, Robert Makłowicz, Jarosław Boberek, Andrzej Grabowski, Karolina Gorczyca, Bartosz Gelner czy Krystian Pesta.

Czego dotyczy akcja "Niech to usłyszą"? - Serial kryminalny opowiada o tym, że pewna znana piosenkarka, w tej roli Margaret, zostaje porwana. Porywacz, jak się okazuje, ma coś do powiedzenia na antenie Radia Zet, ale redaktor radia mówi, że nie może tego zrobić - wyjaśnił Krzysztof Czeczot.

Dla Mateusza Damięckiego, cenionego aktora, praca nad radiowym serialem była wyjątkowym doświadczeniem.

- Ja bardzo lubię pracę w radiu. Oprócz tego, że musisz sobie wyobrazić świat, w którym akurat się znajdujesz, bo nie jest ci to dane, to jeszcze musisz się skupić na większej ilości rzeczy. Kiedy wchodzisz w kostiumie na plan, to ten świat już jest i ty w niego wkraczasz, ta przestrzeń jest wypełniona. A nagle się okazuje, że jesteś w tym studio i przed tobą jest tylko mikrofon - przyznał Mateusz.

Z kolei Krzysztof Czeczot jest producentem i reżyserem serialu oraz wcielił się w rolę narratora, który łączy wątki i dopowiada pewne szczegóły. To on odpowiadał za dobór obsady, ale jak się okazuje, aktorów trzeba było długo namawiać.

- Tekst przekonał ich do wzięcia udziału w realizacji. W dwóch zdaniach opowiadam, o czym to jest, a że ten tekst jest po prostu świetny, to sam się broni i niewiele trzeba - podkreślił Czeczot.

Serial "Niech to usłyszą" - kiedy emisja?

Serial "Niech to usłyszą" będzie emitowany na antenie Radia Zet od 26 września do 18 listopada, od poniedziałku do piątku o godz. 22:30. Przez 8 tygodni usłyszymy 40 odcinków.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN w telewizji? Wszystkie odcinki możesz zobaczyć w Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości