Gwiazdy

Jan Krzyżanowski nie żyje. Był mężem Sławy Przybylskiej przez ponad 50 lat

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
Plejada
świeczka

Zmarł Jan Krzyżanowski, znany i ceniony aktor. Odszedł 26 listopada, miał 83 lata. Przez ponad pół wieku był związany ze słynną piosenkarką Sławą Przybylską. Z jakimi problemami zdrowotnymi Krzyżanowski zmagał się przed śmiercią?

Nie żyje Jan Krzyżanowski

Od wielu lat stan zdrowia Jana Krzyżanowskiego nie był najlepszy. W 2018 roku aktor doznał udaru i trafił do szpitala. Sława Przybylska wytrwale zajmowała się mężem, jednak jej ukochany wymagał stałej opieki. Dlatego wokalistka zdecydowała się na jakiś czas zabrać go do zakładu opiekuńczo-leczniczego. O szczegółach opowiadał niedawno Arkadiusz Krzyżanowski, bratanek gwiazdy.

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

- Jest troszkę zdenerwowana, bo Janek ma problemy zdrowotne. On jest po operacji, zabieg dotyczył usunięcia krwiaków w mózgu. Jeden krwiak się nie wchłonął, uciska go i stąd są problemy. Był dwa miesiące w zakładzie opiekuńczo-leczniczym. To była moja sugestia, bo ona w wieku 91 lat nie da rady się nim zajmować - mówił Arkadiusz w rozmowie z Plejadą. - Czuła się bardzo źle, jak był w ośrodku, dlatego podjęła decyzję, żeby go zabrać. Są razem, ale ona jest wyczerpana. Dlatego teraz szukam ośrodka blisko domu, żeby ona miała blisko do niego. Ona też czasem jest załamana, ale zabrała go z tej placówki, dlatego że wiedziała, że on psychicznie tam nie wytrzymuje. (...) Cały swój czas poświęca mężowi, opiekuje się nim - dodał.

Zmarł Jan Krzyżanowski - kiedy pogrzeb?

Na oficjalnym fanpage'u Sławy Przybylskiej na Facebooku pojawiła się wiadomość o śmierci Jana Krzyżanowskiego..

- Z wielkim żalem przekazuję Państwu smutną informację o śmierci Jana Krzyżanowskiego, męża Sławy Przybylskiej - czytamy.

Arkadiusz Krzyżanowski potwierdził te doniesienia. - Miał długą chorobę, niewydolność krążenia, jeszcze zapalenie płuc się przyplątało. Tak bywa czasem. Swoje przeżył - powiedział w Plejadzie i dodał, że szczegóły na temat pogrzebu aktora zostaną podane przez rodzinę w przyszłym tygodniu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: Plejada

Źródło zdjęcia głównego: SimpleImages/Getty Images

Pozostałe wiadomości