Gwiazdy

Nie żyje George Ward. Był jedną z najpopularniejszych drag queen w Wielkiej Brytanii

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
R.I.P

George Ward zasłynął z udziału w drugiej serii telewizyjnego programu "RuPaul's Drag Race". Widzowie szybko go pokochali. Cherry Valentine, bo taki pseudonim przybrał, był nie tylko jedną z najpopularniejszych drag queen na wyspach, ale także bohaterem dokumentu BBC "Gypsy Queen And Proud". Gwiazda zmarła w wieku 28 lat

George Ward - kim był?

George Ward słynął nie tylko z telewizyjnego show, był także gwiazdą sieci. Na Instagramie, gdzie jego konto śledzi ponad 160 tys. osób, przedstawiał się pseudonimem scenicznym Cherry Valentine. Brytyjska publika pokochała jego kreację za sprawą brytyjskiej wersji "RuPaul's Drag Race".

#BezCukru z Oskarem Netkowskim

#BezCukru 12. Filip Pawlak o stygmatyzacji, niepełnosprawności i walce o swoje prawa
#BezCukru 12. Filip Pawlak o stygmatyzacji, niepełnosprawności i walce o swoje prawa Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/12

Performer tuż po przybraniu dragowego imienia, określał swój wizerunek sceniczny jako glamour, mroczny i gotycki. Ward pojawił się także w dokumencie podróżniczym "Gypsy Queen And Proud". To wyjątkowo poruszająca produkcja - odwiedził w niej społeczność, którą opuścił w wieku 18 lat.

George Ward nie żyje

George Ward zmarł w Darlington w hrabstwie Durham, tam gdzie się wychował. Miał zaledwie 28 lat. - Z ogromnym bólem i najgłębszym smutkiem informujemy, że nasz George – Cherry Valentine – zmarł tragicznie. Ta informacja nie tylko dla nas jest ogromnym szokiem. Jako jego rodzina przeżywamy jego śmierć i nasze życie nigdy nie będzie już takie samo. Nie ma łatwego sposobu, aby przekazać tę smutną informację. Wszystko, o co prosimy, to cierpliwość i modlitwy w tym czasie. Kochamy cię, Georgie – napisały w sieci najbliższe osoby zmarłego.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: izzzy71/Getty Images

Pozostałe wiadomości