Gwiazdy

Jej utwory są w stylu glamour. Na naszej scenie Natalia Szczypuła wykonała piosenkę "Lukier"

Gwiazdy

Autor:
Sylwia
Wołoch
Natalia Szczypuła w piosence „Lukier”

Natalia Szczypuła to wokalistka, która łączy ze sobą wiele oryginalnych brzmień, nadając swojej muzyce ciekawy, popowo-jazzowy oraz soulowy charakter. Na scenie Dzień Dobry TVN wykonała piosenkę "Lukier".

Natalia Szczypuła - kariera

Natalia Szczypuła jest laureatką Ladies Jazz Festival Gdynia 2021. W muzyce jazzowej zakochała się, gdy studiowała na London Centre of Contemporary Music w Wielkiej Brytanii. Twórczość wokalistki określano jako glamour. Jej styl jest ambitny, a melodie łatwe do zapamiętania. Pojawiają się w nich instrumenty dęte i chórki, które nadają jej wykonaniom nietuzinkowego charakteru. Natalia Szczypuła wychowała się w otoczeniu, w którym było wiele muzyki gospel, dlatego w piosenkach artystki można odnaleźć także taką stylistykę.

Natalia Szczypuła w piosence "Lukier"

"Lukier", tak jak wiele innych utworów artystki skomponowany jest w stylu glamour. Miesza stylistykę muzyki popularnej z tą nieco bardziej wyrafinowaną. Utwór wiele wspólnego ma z popem, soulem, a także nowoczesnym jazzem. W nagraniu pojawia się trąbka, saksofon, trzyosobowy chórek, gitary i perkusja.

Choć utwór nosi tytuł "Lukier", jego motywem przewodnim jest "karmel" - który symbolizuje uczucie łączące dwójkę ludzi. Zespół, z którym występuje Natalia liczy 11 osób. Na muzycznej scenie Dzień Dobry TVN wystąpiła z Zuzanną Bukowską, która odpowiadała za chórki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Autor:Sylwia Wołoch

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski/East News

Pozostałe wiadomości